Kategórie

4 tipy ako dekorovať novú izbu či byt

1. Určite svoj štýl

Tu je trik, ktorý vám pomôže zdokonaliť váš štýl: pozrite sa na svoj šatník. Dávate prednosť kúskom na mieru alebo dávate prednosť voľnejším a pohodlnejším položkám? Priťahujete sa k určitým farbám alebo vzorom? Tieto informácie pre vás budú nápomocné pri výbere nábytku, posteľných obliečok či farbám jednotlivých miestnosti.

2. Určite si bod maximálnej a minimálnej ceny

Najskromnejšie predmety môžu mať tú najlepšiu dušu a byť najkrajšou vecou v miestnosti. Nebojte sa kombinovať vysoké a nízke ceny. Nie všetko musí byť vzácne, aby bolo dôležité. Opak sa dá povedať, že sa spája s niečím, čo naozaj milujete.

3. Zistite, čo sa vám nepáči

Je oveľa ľahšie pre ľudí vyjadriť, čo sa im nepáči. Pre nerozhodných ľudí môže byť práve toto bod, od ktorého sa posuniete ďalej. Zadefinovaním si toho čo nechcete sa skôr priblížite tomu, čo naopak chcete. Napríklad ak sa vám v obývačke nepáči kreslo ani rohový gauč, orientujte sa skôr na veľký gauč v strede miestnosti. Podobne môže určitá farba vyvolať pocity minulého trendu dizajnu, ktorý netrpezlivo opakujete. Tieto spomienky a reakcie sú veľmi osobné a individuálne, ale tiež definujú náš vkus.

4. Vyberte svoju farbu

Výber farieb je jedným z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré môžete urobiť pri zariaďovaní bytu alebo izby. Takisto ide pomerne o nízko nákladový spôsob, ako dodať miestnosti štýl a šmrnc. Správne výbery farieb harmonicky spájajú priestory. Uvažujte o byte alebo dome ako o celku. Ak maľujete jednu izbu naraz, riskujete vytvorenie nesúvislých miestností. Zohľadnite, ako farby ovplyvňujú našu náladu. Niektoré farby spôsobujú, že sa ľudia cítia šťastní, pokojní alebo dokonca rozrušení.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*