Kategórie

5 tipov ako vybrať elektrobicykel pre seniora

Elektrobicykle sa znovu objavili na scéne po takmer sto rokoch od prvého patentu a hneď od začiatku sa začal šíriť názor, že sú len pre seniorov. Dnešné reálne skúsenosti nám potvrdzujú, že takmer každý amatérsky cyklista môže čerpať z ich benefitov. Ktoré to sú a ako vybrať ten správny ebajk nielen pre seniora? Tu je 5 základných tipov ako na to.

1. Kto a ako bude elektrobicykel využívať

Od tejto otázky sa odvíja výber základného charakteru elektrobiku. Jeho typ a veľkosť.. Seniori uprednostňujú ľahké nastupovanie, stabilitu a komfort jazdy, preto im rozhodne doporučujeme plusové formáty kolies. Väčší objem plášťov prispieva k väčšej stabilite a bezpečnosti jazdy. Či už sa jedná o horský alebo cestný elektrobicykel. Pre hendikepovaných ľudí je vhodný rám s nízky nástupom, ktorých ponuka sa rozrastá a sú k dispozícii aj pre horský elektrobike.

2. Voľba vhodnej kapacity batérie

Pre seniorov je na výber viac druhov batérií s rôznymi kapacitami. Pre dobrý pomer ceny a dojazdu nemusia disponovať najväčšou kapacitou. Úplne postačujú s nižšou kapacitou. Ich výhodou je nižšia hmotnosť a menšie nároky na manažment článkov batérií.

3. Aký typ asistenčného systému

Oplatí sa zamyslieť nad touto otázkou a nesiahnuť bezhlavo po prvej zdanlivo zaujímavej ponuke. Pri výbere pohonu so staršou formou regulácie bez torzného senzoru ( elektrobicykle s motorom v niektorom z kolies) berte do úvahy, či jeho nepresná regulácia a neskorší, ale rázový nábeh asistencie nebude spôsobovať až nebezpečné situácie. V každom prípade je dobré sa poradiť so skutočnými odborníkmi s reálnou praxou, nakoľko katalógové dáta vytrhnuté z kontextu môžu značne skresliť praktické vlastnosti daného pohonu.

4. Doplnky a zabezpečenie

Pri výbere elektrobicykla pre seniora nezabudnite na doplnky, ktoré môžu výrazne pomôcť so zvýšením úžitkových vlastností. Napríklad na možnosť inštalácie úložného košíka, držiaka pomocnej palice či praktického zabezpečenia. Staršia generácia viac ako mladšie ročníky vníma hodnotu v praktickosti vecí a chce si ju aj patrične chrániť.

5. Manipulácia a parkovanie

Zvážte aj dobrý výber miesta pre odloženie elektrobicykla. Najlepšie bezbariérový prístup, nakoľko aj zdanlivo jednoduché úkony môžu starším ľuďom spôsobovať ťažkosti. Takto aj  perfektne vybraný elektrobicykel môže stratiť význam, ak si ho nedokážu ľahko vybrať, zaparkovať či jednoducho naložiť napríklad na nosič auta.

A jedno upozornenie na záver: Ani najlepší stroj na svete bez kvalitnej údržby nemusí slúžiť svojmu majiteľovi bez problémov, preto nezabudnite na zabezpečenie pravidelného a kvalitného   servisu. Dobrý elektrobicykel sa Vám za to odvďačí dlhotrvajúcou dobrou službou.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*