Kategórie

Aby čakanie bolo príjemnejšie

Stav nášho zdravotníctva sa neprejavuje len na dlhých čakacích dobách u lekárov, ale aj na samotnom stave nemocníc a ambulancií. Mnohé si pamätajú ešte našich prarodičov a nie sú dôstojné ani pre personál, ani pre pacientov. O trochu lepšie je to v súkromných ambulanciách, kde si lekári vážia svojich pacientov a snažia sa im dopriať príjemnejšie prostredie pri čakaní a vyšetrení.

Čakáreň

Keďže čakáreň je od slova čakať a pri súčasnom nedostatku lekárov sa pacienti naozaj načakajú, mali by aspoň tráviť tieto nudné chvíle v príjemnom prostredí. Samozrejmosťou by mali byť pohodlné lavice do čakárne. Ich množstvo je samozrejme limitované rozmermi čakárne, ale malo by ich tam byť dostatok, aby pacienti nemuseli stáť dlhé minúty na nohách. Skrátiť čakanie pacientov sa dá viacerými spôsobmi.

V mnohých čakárňach nájdete množstvo časopisov, či už z oblasti zdravia, bulvárne plátky, alebo aj špecifickejšie zamerané tématické časopisy. Príjemným spestrením čakanie je aj rádio, prípadne televízia. Tá zaručene zníži nervozitu z dlhého čakania a čakajúci si tak neuvedomujú nekonečné minúty, pretože je ich myseľ a pozornosť niečím zamestnaná. V prípade detských čakární je výbornou voľbou kútik s hračkami alebo omaľovánkami, kde si môžu skrátiť dlhé chvíle aj malí pacienti.

Ordinácia

Ambulancia by mala tiež zanechať pozitívny dojem. Mala by žiariť čistotou a moderným vybavením. Prvotriedne zdravotnícke stoličky by mali byť samozrejmosťou pre lekára aj zdravotnú sestru, keďže na nich trávia väčšinu pracovného času. Každá ordinácia si vyžaduje špecifické prístroje a malo by byť v záujme každého lekára mať k dispozícii modernú techniku. Tá je nepochybne veľmi dôležitá pre správnu diagnostiku a liečbu a mnohokrát šetrí drahocenný čas lekárom aj samotným pacientom.

 

 

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*