Kategórie

Ako si vytvoriť príjemný domov

Každý túži po štýlovom a útulnom domove, kde by sa cítil dobre nielen on, ale aj hostia a priatelia. Niekomu stačí k životu málo, uprednostňuje minimalizmus, niekto potrebuje viac. Niekomu sa viac páči vidiecky štýl, niekto preferuje ultra moderné trendy, farby, štýly. Nie každý má dostatok predstavitosti a umeleckého cítenia pre dekoratívne zútulnenie bytu. Nie je to však žiadna veda. Stačí obzvláštniť domov novými závesmi, netypickými hodinami či zavesiť na stenu zaujímavý obraz. Pár tipov prinášame v tomto článku.

Obrazy

Moderné obrazy v akomkoľvek byte dodajú priestoru šmrnc. Steny zívajúce prázdnotou pôsobia nedokončene, chladne, pre niektorých ľudí priam nepriateľsky. A pritom stačí tak málo. Zavesiť na ne zaujímavý obraz, ktorý padne každému hneď do oka. Ak máte v miestnosti menej vecí, prípadne pôsobí príliš jednoducho, stavne na extravagantnejší farebný kúsok. Ak zasa na vás izba pôsobí príliš prekombinovane, snažte sa dodať jej jednoduchosť obrazom. Obraz nemusí farebne ladiť s doplnkami v byte. Obrazy sú totiž unikáty, ktoré si zaslúžia svoje vlastný priestor na vyjadrenie.

Nástenné hodiny

Ďalším nápadom, ako zaodieť steny sú nástenné hodiny. Niekomu sa do interiéru hodia kukučkové hodiny, niekomu obrovské moderné hodiny s veľkým ciferníkom, niekomu zas klasické menšie závesné hodiny na stenu. Možností je skutočne veľa, stačí si už len vybrať.

Poličky

Áno, aj taká bezvýznamná vec ako poličky dodáva bytu čaro. Moderné sú hexagonálne poličky alebo rôzne atypické tvary, či tvar včelieho úľa. Na ne si môžete poukladať rodinné fotografie, menšie rastlinky či obľúbené knihy. Veci na poličkách vyjadria vašu osobnosť a vaše koníčky.

Koberec

Nie každý je milovníkom kobercov, ale je pravda, že koberec dodáva priestoru akúsi útulnosť a teplo domova. Stačí si zaobstarať aj nejaký menší koberček s dlhými vláknami, ktorý bude príjemný na dotyk a rozmazná vaše chodidlá.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*