Kategórie

Ako správne nabíjať iPhone? Chyby, ktorým sa vyhnite.

Mobilný telefón je v súčasnosti už takmer súčasť ľudského tela. Nepohneme sa bez neho ani na krok. Dnešné smartfóny dokážu takmer všetko. Okrem telefonovania a posielania správ ich môžeme používať na vybavovanie mailov, platenie, surfovanie po internete, pomocou aplikácii nimi vieme dokonca aj naštartovať auto či zatiahnuť elektrické rolety na oknách.

O mobilné telefóny sa však treba aj patrične starať. Niektoré pravidlá sú univerzálne, niektoré sú špecifické na danú značku či typ smartfónu. iPhony sa od klasických smartfónov líšia najviac. Majú svoj vlastný operačný systém, vlastný Apple store, vlastné pravidlá nabíjania. Ak patríte medzi vlastníkov iPhonov, mali by ste tieto pravidlá dobre poznať, aby bola životnosť vášho telefónu čo najdlhšia.

Nabíjačka

Používajte vždy len originálnu nabíjačku na iPhone. Napodobeniny z čínskych portálov nielenže môžu spôsobiť pomalšie nabíjanie, ale môžu iPhone dokonca poškodiť.

Kábel

O kábli platí detto. Používajte vždy iba originálny iphone kábel. Ak máte originál a zdá sa vám, že sa váš iPhone nabíja pomalšie ako zvyčajne, kábel poriadne skontrolujte. Všímajte si prípadné zalomenia či škvrny na koncovke a skontrolujte aj samotný port. Ak sa vám niečo nebude pozdávať, choďte do autorizovaného servisu.

Mráz a vysoká teplota

Batérie veľmi dobre nezvládajú veľké výkyvy teplôt. V prípade, že idete na lyžovačku a telefón budete mať celý čas vo vetrovke, radšej si ho na tú dobu vypnite. Čo sa týka horúcich letných dní, myslite nato, že samotné nabíjanie batériu zahrieva. K tomu sa pridáva aj okolitá vysoká teplota. Preto nabíjajte iPhone v rohu miestnosti, bez obalu, vyhnite sa priamemu slnečnému žiarenie a ak to nie je nutné, nenabíjajte iPhone v aute.

Dajte nabíjaniu svoj čas

Priemerne trvá nabitie iPhonu 2,5-3 hodiny. Samozrejme, v prípade, že ho máte v nabíjačke a počas toho ho neustále používate, nabíjanie sa môže predĺžiť. Preto sa odporúča počas nabíjania nechať telefón v pokojovom režime.

100% nie je vždy to najlepšie

iPhone má špeciálne líthium-iónové batérie, ktoré netreba nabíjať na 100%. Samotný výrobca uvádza hranicu 80%. Vtedy držíte batériu v najvyššej životnosti.

 

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*