Kategórie

Baterky nie len pre poľovníkov

Ak ste nadšenci prírody a vaším koníčkom sú dlhé prechádzky po lese, tak rovnako viete ako nesmierne dôležitá je výbava do lesa. Každý predsa vie, že les je plný neočakávaných nástrah, ktoré môžu vašu nevinnú prechádzku zmeniť na boj o prežitie. Áno, les je naozaj skvelým miesto na oddych, no za žiadnych okolností nepodceňujte jeho zákutia a tajomstvá.

Ak sa balíte na túru, tak by rozhodne vo vašom batohu nemala chýbať baterka. Baterka patrí k základnej výbave každej expedície do lesa. Dokáže vám pomôcť nie len za tmy, ale aj počas dňa, keď potrebujete bližšie preskúmať temné časti lesa. Užitočné poľovnícke baterky nie sú vhodné len pre poľovníkov. Rovnako ich môžu používať aj bežní návštevnící lesa.

Tieto baterky sa môžu popýšiť tým, že vám osvetlia cestu pred vami až na niekoľko desiatok metrov. Vy tak budete mať prehľad o tom, čo sa pred vami deje. Taktiež majú tieto baterky rôzne stupne svietivosti. Dokonca sa dá nastaviť aj širokouhlé svietenie. Tým pádom budete vidieť dobre nie len pred seba, ale aj po stranách. A v lese je táto skutočnosť naozaj rovná zlatu. Majte vždy prehľad, oči na stopkách a zabráňte nepríjemnostiam!

Lov ako hobby

Každý z nás sa venuje inému druhu voľnočasových aktivít. Niektorí obľubujú „indoorové“ aktivity. Medzi ne patrí: čítanie kníh, hranie spoločenských hier, háčkovanie, pečenie zákuskov. Iní obľubujú adrenalín a s ním spojené „outdoorové“ aktivity. K nim môžeme priradiť lezenie po skalách, beh, či chodenie do fitnescentra. Skrátka a jednoducho, naše záujmy sa líšia v závislosti od našej osobnosti. Veď ako sa hovorí, „sto ľudí, sto chutí“.

Za adrenalínový druh hobby môžeme považovať aj poľovníctvo. Byť tak blízko k divej zvery a priam cítiť jej dych na krku nie je zrovna pre slabé žalúdky. Samozrejme, že aj táto aktivita si vyžaduje počiatočné investície. Treba vám zainvestovať do správnej pušky a zabúdať netreba ani na kvalitné svetlo na zbraň.

Kvalitnejšie vybavenie vám dokáže zaručiť úspešnejší lov. Áno, viem, že nie je reč o malých sumách. No každé hobby/ voľnočasová aktivita vás bude stáť určitý balík peňazí. Verím však, že ak vám robenie tejto aktivity prináša pokoj a radosť, tak peniaze budú tým posledným, čo budete riešiť.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*