Kategórie

Bezpečnostné či klasické kovanie na dvere?

Každé vstupné a bezpečnostné dvere by mali mať aj zodpovedajúce kovanie, aby naozaj spĺňali podmienky pre zabezpečenie. Ako teda postupovať pri výbere toho správneho? Bezpečnostné kľučky majú slúžiť najmä k ochrane vášho majetku a teda je potrebné dodržať určité pravidlá a postupy. Každý typ tejto kľučky je testovaný a podľa odolnosti je mu pridelený certifikát s bezpečnostnou triedou, do ktorej spadá.

Čo môže byť užitočné pri výbere kovania?

Z hľadiska využitia všetkých ochranných prvkov na maximum, je dobré tieto prvky zjednotiť v bezpečnostnej triede. Prakticky to znamená, že na dverách tretej bezpečnostnej triedy má byť kovanie a cylindrická vložka tiež 3. bezpečnostnej triedy. Toto zjednotenie požadujú aj niektoré poisťovne, v prípade že máte záujem o poistenie proti krádeží.

Pokiaľ sa rozhodujete, ktoré kovanie si vybrať, odporúčame vám napríklad kvalitné kovania BLUM. Kovania od tejto značky majú doživotnú záruku a hodia sa nie len na dvere, ale aj na vysoké potravinové skrine a podobne. Zakúpiť môžete jednotlivo alebo kompletnú sadu.

Pred nákupom kovania, a nezáleží na tom, či je bezpečnostné alebo klasické kovanie, je potrebné správne zmerať rozostup medzi osou kľučky a osou otáčania kľúča. Či sa už rozhodnete pre kovanie značky HETTICH alebo nejaké iné, tento rozmer budete potrebovať.

Najčastejšie používané kovania majú rozostup 72 mm a 90 mm, bezpečnostné aj 9 2mm. Ďalším potrebným parametrom je rozmer je hrúbka dverí. Tá je dôležitá z hľadiska montážnej sady. Po zistení týchto parametrov sa môžete pustiť do výberu konkrétneho kovania. Prajeme vám veľa šťastia so správnym výberom a veríme, že aj tento článok pomôže tomu, aby ste si vybrali kvalitné a trvácne kovanie.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*