Kategórie

Bicykel, verný priateľ človeka

Bicyklovanie je druh športu, ku ktorému má blízko skoro každý z nás. Už od mala sme sa učili ako správne pedálovať a udržať stabilitu na bicykli. Mnoho z nás si pamätá odreté kolená, ktorých príčinou boli práve pády z bicykla. Koho z nás však tieto pády natrvalo odradili? Obuť tretry na bicykel a hurá za dobrodružstvom! Tretry sa jednoducho zacvaknú do nášľapných pedálov, čím vynaložíte pri bicyklovaní menšie úsilie a z bicyklovania sa stane hračka.

Mnohí z nás milujú bicyklovanie dodnes a dnes vám prezradíme pár benefitov bicyklovania:

  • Bicyklovanie je skvelým športom pre pálenie kalórií
  • Počas bicyklovania stúpa činnosť vášho srdca
  • Pravidelným bicyklovaním stúpa vaša kondícia
  • Pozitívny vplyv na duševné zdravie
  • Minimálna záťaž na kolená

Bicyklovanie rovnako patrí k finančne nenáročnému športu. Kľudne oprášte ešte starý bicykel vašej mamy alebo otca. Vďaka tomuto jednoduchému športu môžete spoznávať krásy prírody priamo zo sedla bicykla a to individuálne ako aj kolektívne.

Cyklista telom a dušou

K cyklistike určite patrí poriadny bicykel, ktorý bude stáť za to! Samozrejme, len v tom prípade, ak sa chcete bicyklovaniu naplno venovať. Bicykel by mal korešpondovať vašej výške. Dávajte si pozor na to, aby ste nekúpili ani príliš veľký a ani príliš nízky bicykel. Rovnako sa zamerajte na pevné vidlice na bicykel. Tvoria významnú súčasť vášho bicykla.

Pri bicyklovaní nezabúdajte ani na svoju bezpečnosť. Majte na hlave riadne zapnutú cyklistickú prilbu. Zrak si nezabudnite chrániť okuliarmi a to najmä počas priameho slnka, ale rovnako aj za dažďa či sneženia. Nikdy nezabúdajte ani na reflexné prvky, ktoré budete mať umiestnené na dobre viditeľných miestach. Milí cyklisti, nezabúdajte na to, že ste rovnako účastníkmi cestnej premávky, a preto sa na vás vzťahujú rovnaké pravidlá cestnej premávky ako na vodičov motorových vozidiel.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*