Kategórie

Buďte sebavedomé a jedinečné

Sebavedomie je základom každého človeka, no mnohí ľudia s ním majú problém. Niektorí si pojem sebavedomie zamenili s pýchou, a tak sa celý život zameriavajú len na ich vlastné potreby a pociťujú, že iní sú niečo menej ako oni. Niektorí zas naopak trpia príliš nízkym sebavedomím. Zdravé sebavedomie nie je o tom si myslieť viac o sebe, ale objektívne vnímať svoje kladné, ale rovnako aj záporné stránky, či už fyzického alebo osobnostného charakteru.

Je ťažké byť sebavedomou ženou

V dnešnom svete plnom nereálnych ideálov, upravených fotografií a priveľkého množstva zdieľaného obsahu na sociálnych sieťach o tom, čo je a čo nie je krásne, sa mnohé mladé dievčatá a v niektorých prípadoch aj muži začnú porovnávať s inými ľuďmi. Dáme vám radu. Nikdy sa s nikým neporovnávajte! Ste dokonalí a jedineční. Milujte sa, svoju osobnosť, svoje telo, svoje talenty, ale rovnako aj svoje slabé stránky a pracujte na nich.

Jedným z najčastejších problémov, ktorý trápi mladé dievčatá, ale aj chalanov je problematická pleť. Najčastejšie sa jedná o pigmentové škvrny alebo akné. Dobrou správou je, že účinné odstránenie pigmentácií je veľakrát vykonávané za pomoci rovnakých prístrojov alebo rovnakou metódou ako samotná liečba akné.

Ako efektívne liečiť akné?

  • Výmena používanej kozmetiky

 

  • Liečba LED lampou

Na tvár pôsobí LED svetlo a benzoyl peroxid. Tieto dve látky majú spoločne silné antibiotické účinky. Táto metóda je šetrná a zvyčajne bez vedľajších účinkov.

 

  • Hĺbkový chemický peeling

Jedná sa o aplikáciu kyseliny trichlórooctovej na kožu s akné. Nasleduje zošúpanie rohovinovej vrstvy pokožky, otvorenie pórov a zjemnenie nerovností. Jednoducho povedané akné sa „zbrúsi“ z vašej pokožky, ktorá bude po tomto zákroku rovnako dezinfikovaná. Tento peeling robí jedine dermatológ.

 

  • CO2 resurfacing

Jedná sa o zbrúsenie povrchových vrstiev kože za pomoci ablačného CO2 lasera. Lúč preniká hlbšie do kože čím podporuje tvorbu kolagénu. Pár dní po takomto zákroku sa pokožka obnoví, vypne, omladne a zredukuje sa akné, drobné vrásky i škvrny.

 

  • Technológia IPL ( intenzívneho pulzného svetla )

Táto metóda je založená na pôsobení svetelného lúča, ktorý je zameraný na baktériu, ktorá spôsobuje akné a je na svetelný lúč citlivá. Čiže dochádza k jej rozkladu a ukončeniu zápalového procesu. Táto metóda je odporúčaná pre ťažšie aknózne stavy a zaručuje vám efektívny výsledok.

 

 

 

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*