Kategórie

Chcete rýchlo schudnúť? Tieto zásady by ste mali dodržiavať!

Leto je tu a mnoho z nás chce rýchlo a efektívne zhodiť prebytočné kilá. Kto by nechcel vyzerať skvelo v plavkách, však? Nie je to nemožné! S týmito tipmi a zásadami to môžete hravo dosiahnuť aj vy!

Menšie porcie viac kráť do dňa

Neprejedajte sa zbytočne! Veľké porcie zaťažia váš organizmus, unavia vás a tiež zvyšujú vašu váhu. Znížte každú porciu o štvrtinu a pridajte do svojho jedálnička jednu porciu denne naviac. Do každej zakomponujte zeleninu.

Spánkový režim je kľúčový

Všetci dobre vieme, že realita je občas nemilosrdná. Nie je možné si každý deň dopriať odporúčaných 8 hodín kvalitného a pokojného spánku. Mali by ste sa však snažiť vybudovať svoju spánkovú rutinu, ktorú budete čo najviac dodržiavať. Neponocujte pri televízií a nezmyselných filmoch, ale doprajte svojmu telu zaslúžený odpočinok. Vyvážený a zdravý spánok je kľúčovým faktorom.

Bez pohybu to nepôjde

Môžete sa snažiť ako len viete, ale ak vynecháte pohyb, schudnúť sa vám nepodarí. Nikto nepovedal, že musíte každý deň športovať. Stačí aj málo. Uprednostnite schody namiesto výťahu a prechádzku pred jazdou autom. Pridajte beh dva či tri krát týždenne a výsledky sa zaručene dostavia. Nie len že stratíte nadbytočnú váhu, ale zlepšíte aj svoju kondíciu a celkovú vitalitu.

Polotovary z jedálnička vynechajte

Polotovary sú hitom posledných rokov a čoraz viac ľudí ich s obľubou využíva, len aby nemuseli stráviť pol hodiny pri sporáku. Stojí to však za to? Čerstvá strava je nenahraditeľná. Jednoduché jedlá, ako kuracie mäso so zeleninou vám dodajú dostatok nutričných hodnôt a energie. Taktiež fajčenie môže mať vplyv na vašu hmotnosť. Mnoho ľudí priberie keď prestane fajčiť, u niektorých to však funguje presne naopak.

Cukru stop

Cukor číha na každom rohu. Vy však musíte byť silný a odolať pokušeniu vo forme chrumkavého keksu či voňavého dezertu. Cukríte si kávu? Vynechajte tento zvyk a pozorujte ako vaša váha klesá.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*