Kategórie

Čo by nemalo chýbať v detskej izbe?

Každý chce pre svoje ratolesti len to najlepšie. To platí aj o detskej izbe a jej vybavení. Detská postieľka a hračky sú samozrejmosťou, čo iné by však nemalo chýbať v detskej izbe, aby sa tam deti cítili čo najlepšie? V tomto článku vám poradíme, ako zariadiť detskú izbu a spraviť z nej to správne prostredie pre rozvoj a výchovu vašej ratolesti.

Hneď na začiatok treba podotknúť, že vybavenie izby spomenuté v tomto článku nevyžaduje veľký rozpočet a dovoliť si ho môžete pokojne aj s menším rozpočtom. Drahé ešte neznamená štýlové.

Farebné závesy

V ponuke obchodov nájdete rôznofarebné závesy do detskej izby. Rozhodnite sa pre záves, ktorý bude ladiť so zvyškom vybavenia detskej izby, no zároveň budú jeho farby pestré a izbe dodajú hravosť.

Závesy sú dôležité nie len kvôli farebnosti a štýlu, ale najmä z praktického hľadiska. Detské závesy ochránia vaše ratolesti pred slnečnými lúčmi a poskytnú im oddych v tieni. Dôležité je to najmä pri batoľatách, ktoré poobede spia a veľa svetla znižuje kvalitu ich spánku.

Hračky ako dekorácia

Nezabúdajte, že aj samotné hračky môžu byť dekoráciou pre detskú izbu. Najmä väčšie hračky, ktoré neuskladňujete do poličiek alebo skrine, ako napríklad plyšové zvieratá, autodráhy, dom pre bábiky a podobne. Vhodný výber farieb hračky, ktoré ladia napríklad s farebnými detskými obliečkami, spraví z obyčajnej hračky štýlový doplnok detskej izby.

Dekorácie na strope

Strop sa zvyčajne nijak nevyzdobuje, v detskej izbe sa však kreativite medze nekladú. Prečo neozdobiť strop rôznymi tvarmi či obrázkami? V obchodoch nájdete samolepiace obrázky na strop, ktoré v noci tlmene svietia. Ocenia to najmä deti, ktoré majú z tmy strach. Stropné svietidlo v detskej izbe môže byť taktiež farebné, no predovšetkým má poskytovať dostatok svetla.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*