Kategórie

Čo je to čalúnenie a prečo je dôležité?

Tradičné čalúnenie sa týkalo opravy kusu nábytku, v súčasnosti sa tento pojem používa najmä v súvislosti s tvorbou nového kusu nábytku, pričom sa používajú rôzne druhy bytového textilu.

Ide o remeslo s tradíciou, ktoré je v súčasnosti mimoriadne vzácne a cenené. Veľkej obľube sa tešia čalúnené sedacie súpravy, stoličky, kreslá a podobne. Záujemcovia o čalúnený nábytok si môžu vybrať už z hotových kusov alebo vytvoriť objednávku nábytku na mieru presne podľa ich špecifikácií a preferencií.

Prečo je čalúnenie dôležité?

Látka vo veľkej miere ovplyvňuje vzhľad stoličiek, sedačiek či iného bytového textilu. Preto je nevyhnutné, aby bolo čalúnenie vykonané kvalitne s dôrazom na detail. Okrem precízne odvedenej práce je dôležitý aj správny výber kvalitných materiálov. Pokiaľ ide o sedacie súpravy, využíva sa najmä pravá koženka na čalúnenie.

Väčšina čalúnnikov vám ochotné poradí. Pre výber materiálu dostanete k dispozícii jeden alebo viacero vzorkovníkov, z ktorých si môžete vybrať ten správny. Materiály majú rozličné vlastnosti a preto je potrebné hodnotiť nie len dizajn a výzor, ale taktiež práve spomínané vlastnosti vo vzťahu k typu nábytku a účelu, na aký bude slúžiť.

Koľko stojí čalúnenie?

Na základe vybraného materiálu a špecifikácií, ktoré čalúnnikovi zadáte, obdržíte cenovú ponuku. Ceny rôznych materiálov sa líšia, preto je vhodné myslieť aj na túto stránku.

Rovnako ako správny výber materiálu je dôležitý aj výber správneho čalúnnika, ktorý disponuje potrebnými skúsenosťami a zručnosťami. Skutočne ide o remeslo, ktoré nemá v rukách každý. Preto sa vopred informujte a výber zvážte ešte predtým, ako zadáte záväznú objednávku. Informácie a recenzie môžete získať na internete alebo od svojich známych. Výsledná spokojnosť nepochybne stojí za trocha času venovanému prieskumu trhu a možností.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*