Kategórie

Čo s náplňami do atramentovej tlačiarne

V dnešnej dobe sa stále viac a viac dostávajú do popredia laserové tlačiarne. To však neznamená, že ich overení predchodcovia – atramentové tlačiarne – sú na zahodenie. Práve naopak, sú overenými pomocníkmi, majú mnoho výhod a stále platí, že každému sa hodí niečo iné.

Je atramentová tlačiareň pre vás to pravé?

Pre atramentovú tlačiareň sa rozhodnite, ak potrebujete tlačiť kvalitné farebné materiály a najmä fotografie. Vtedy si vyberte fototlačiarne s vysokým rozlíšením. Atramentové tlačiarne sú zvyčajne menšie. Sú taktiež lacnejšie na kúpu a o vyššej cene sa bavíme zvyčajne až pri náplniach do nich. Preto sa atramentové tlačiarne perfektne hodia do domácností, či kancelárií, kde sú potrebné no nevyužívajú sa každý deň. Tým pádom sa neminie toľko tonera, čo znamená že sa vám to ekonomicky viac oplatí. Ak však dlhšie nepoužívate tlačiareň, môžu vám atramenty v tlačovej hlave vysychať. Dôležité je však tiež preskúmať druhy náplní tak, aby ste si vybrali tú pre vás najvýhodnejšiu.

A teraz trošku konkrétnejšie

Napríklad k modelu Epson L3050 (Ecotank) tlačiarni si môžete vybrať zo širokého sortimentu príslušenstva, ale aj náplní do tlačiarne. Podobne ako pri laserových tlačiarňach, v ponuke sú originálne, alternatívne (kompatibilné) a taktiež prémiové náplne.

Originálne náplne do tlačiarne sú také, ako boli použité výrobcom pri kúpe tlačiarne a bývajú zvyčajne cenovo drahšie. Naopak alternatívne, alebo teda kompatibilné náplne sa pohybujú na nižších priečkach cenového rebríčka, no vašej tlačiarni nemusia tak úplne sadnúť. V skratke to znamená, že aj keď veľa ušetríte, je tu možnosť že toner nebude fungovať tak ako má a môžu nastať nejaké komplikácie. Je to z dôvodu, že alternatívne tonery zvyčajne vyrába iný výrobca, než ten, ktorý poskytol toner v tlačiarni už od začiatku. Samozrejme sa to stať nemusí a môže vaša tlačiareň žiť s daným alternatívnym tonerom šťastne až do smrti a vám ostanú peniažky vo vrecku. Niekedy sa to proste oplatí risknúť.

Dobrým príkladom je napríklad kvalitná alternatívna náplň HP 300, vyrábaná v súlade s ISO normami. To znamená, že vám vie zaručiť kompatibilitu s tlačiarňou značky HP. Kazeta je v čiernej farbe a dá sa zakúpiť aj v XL veľkosti.

Možností je nespočet. Ak ste kúpou ešte stále neistí, skúste si pomôcť filtrom na stránke predávajúcej tonery. Krásne vám vytriedi čo si želáte a čo nie a zúži výber. Ostatné už treba len skúsiť

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*