Kategórie

Čo tvorí základ každej budovy?

Podlaha každej stavby tvorí jednu z najzakladanejších častí celého objektu. Vlastnosťami kvalitnej podlahy by mali byť pevnosť, tepelná izolovanosť a rovnako by mala ponúkať možnosť umiestnenia hocijakej podlahovej krytiny, či dokonca schopnosť kúriť v dome podlahovým kúrením. K jedným z najzakladanejších stavebným materiálom, ktorý bol dlhé roky používaný, neodmysliteľne patrí cement. Ten je však náročnejší na prípravu a vyžaduje si použitie špeciálnych pracovných strojov a rovnako aj časová náročnosť samotnej realizácie, či dosiahnutie dokonalej roviny je náročné.

Čo je dokonalou náhradou cementu?

Rozhodne samonivelačný anhydrit, ktorý je vyrábaný zo síranuvápenatého. Je to ekologická a zdraviu neškodiaca hmota, ktorá má vysokú pevnosť. Sú dokonalým podkladom pre naozaj každý druh podlahových krytín. To zahrňuje: dlažby, koberce, laminátové podlahy. Podmienkou pre jeho použitie je trvalo suchý podklad. Na samotnú stavbu sú dovezené v sypkom stave. Po zmiešaní s vodou sa z neho stane tekutý materiál. Na rozdiel od cementu, nemusí byť jeho hrúbka nánosu až taká veľká.

Táto vlastnosť urobila z anhydritu skvelého kandidáta pri prerábkach starých domov, pretože menšia hrúbka vám dokáže zaručiť menšie zaťaženie na samotnú budovu. Ďalšou výhodou je výrazné ušetrenie času. Rovnako sa po nanesení už nemusí zarovnávať. Menšia pracnosť práva vďaka tomu, že je v tekutom stave, čo umožňuje nanášanie priamo z hadice. Tým dokonca dokážete ušetriť peniaze za pracovné sily.  Zväčša sa využívajú pri stavbách alebo prerábkach interiérov, napríklad rodinných domov, panelových bytov a tak ďalej.

Výhody anhydritu v skratke:

 1. Zdraviu neškodiaca hmota
 2. Vysoká pevnosť
 3. Hodí sa pod každý druh krytiny
 4. Šetrí čas
 5. Po nanesení sa jeho povrch nemusí vyrovnávať
 6. Minimálna náročnosť pri nanášaní
 7. Menej pracovných síl

  Leave Your Comment

  Your email address will not be published.*