Kategórie

Detoxikácia tela pomocou darov prírody – ako na to?

Leto je v plnom prúde a napriek súčasným obmedzeným možnostiam cestovania mnoho ľudí dovolenkuje. V poslednom čase sme si uvedomili význam nášho zdravia. V spojení s voľným časom, ktorého je v týchto letných mesiacoch viac, hľadáme nové spôsoby ako naše telo a imunitu ešte viac podporiť.

Jedným zo spôsobov je detox organizmu a tela, ktorý je možné realizovať viacerými spôsobmi. Slovo detox pôsobí ako moderná reakcia na toxický svet, avšak už naši dávni predkovia do svojich jedál pridávali rôzne horké a výživné byliny, napríklad známy repík lekársky.

Mnoho z týchto rastlín má pozitívny podporný efekt na vlastné detoxikačné systémy nášho tela. Hlavným plusom, ktoré nám tieto byliny či korene prinášajú, nie je samotná detoxikácia, ale podpora prirodzených procesov odohrávajúcich sa v našom tele.

Na ktoré časti tela detoxikácia pozitívne pôsobí?

Naše telo funguje ako jednotný úzko prepojený systém. Dalo by sa povedať, že detoxikácia má pozitívny vplyv na tento systém ako celok, pričom najviac sa to prejaví na pokožke, pečeni, obličkách, tráviacom trakte či lymfatickom systéme.

Vďaka týmto darom prírody, ako napríklad vzácny pestrec mariánsky, môžeme navrátiť nášmu telu stratenú rovnováhu, čo sa vo výsledku prejaví na všetkých aspektoch života. Teda nie len na fyzickej sile či kondícii, ale taktiež na psychickom zdraví, ktoré úzko súvisí s rodinnými vzťahmi, pracovnými úspechmi a podobne. Ako sa hovorí, v zdravom tele zdravý duch.

Zdravý životný štýl ako rutina

Napriek nesporným pozitívnym účinkom spomínaných rastlín na naše telo je potrebné myslieť na to, že občasná detoxikácia nemôže nahradiť dlhodobú starostlivosť o naše zdravie. Pokiaľ chcete byť dlhodobo zdraví a fit, je potrebné tomu prispôsobiť životný štýl a každodenne tomu podriadiť svoje návyky, či už ide o stravovanie, pohyb a podobne.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*