Kategórie

Dokonalé zásnuby

Svadba je v živote každého človeka veľkým životným krokom. Ženy si svoj deň D predstavujú už od detstva, majú presnú predstavu o svadobných šatách, o výzdobe, o svadobnej kytici, o veľkosti kameňa na zásnubnom prsteni, niektoré dokonca aj o svadobnom menu a výbere piesní. U mužov je častejší strach zo svadby a záväzkov, ale keď už raz nájdu ženu svojho života, naberú všetku odvahu, aby ju požiadali o ruku a pevne dúfajú v jej áno.

Žiadosť o ruku však nie je len tak nejaká udalosť. Každá žena túži po jedinečných zásnubách. Muži by mali poznať ženu svojho života natoľko, aby vycítili, čo je pre ňu to pravé. Niektoré snívajú o romantike niekde v hoteli, v reštaurácii pri sviečkach a pred očami mnohých prítomných, niektorá by chcela byť požiadaná o ruku počas turistiky či v prítomnosti celej svojej rodiny. Fantázii sa medze nekladú.

Zásnubný prsteň

Najdôležitejším prvkom zásnub je dokonalý zásnubný prsteň. Samozrejme, univerzálny dokonalý prsteň neexistuje, každej žene sa páči niečo iné. Preto by mali muži načúvať svojej partnerke, keď sa náhodou o šperkoch rozhovorí alebo keď nenápadne ukáže na nejaký vo výklade. Páčia sa jej jednoduchšie prstene s jedným kamienkom alebo má radšej precíznu majestátnosť? Páčia sa jej väčšie alebo menšie šperky? Má svoj obľúbený drahokam alebo uprednostňuje bezfarebný diamant? Na to všetko vám často nenápadne dáva odpoveď žena sama. Stačí mať len pozorné uši a oči.

Obrúčky

Ďalšími nemenej dôležitými prsteňmi sú svadobné obrúčky. Tu si však páni môžu trošku vydýchnuť, lebo na pomoc pri výbere im už príde odborné ženské oko. Kedysi dávno boli symbolom obrúčky jednoduché zlaté krúžky. Dnes už je škála možností naozaj široká. Obľúbené je okrem klasického žltého zlata aj biele zlato, ich kombinácia, zdobenie kameňmi či gravírovaním. Pre alergikov sú na výber aj obrúčky z chirurgickej ocele či iných kovov. Obľúbeným prvkom je vygravírovanie dátumu na vnútorný rub obrúčky. Tak nikdy nezabudnete na výročie.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*