Kategórie

Dovolenka v časoch korony

V tomto roku sa asi nebudeme musieť baliť na dovolenku príliš veľa.

Pomaly ale isto sa nám blíži letná sezóna a s tým aj už dlho očakávané dovolenky. Tento rok však budú vyzerať trochu inak. Naše obľúbené cestovné kufre budú pravdepodobne o niečo ľahšie a naše cestovanie o čosi kratšie. Hlavnou výbavou nám budú rúška a rukavice. Možno sa nedostaneme práve do tej krajiny kam sme plánovali ale na druhej strane budeme môcť spoznať naše rodné Slovensko nakoľko to, že tu žijeme neznamená, že ho aj poznáme.

Dovolenka na Slovensku

Slovensko ponúka množstvo prírodných a historických krás, atrakcií, jazier, takže ani v rodnej krajine sa nebudete nudiť. Niekedy zistíme o našej krajine, že ju ani nepoznáme a to je škoda. Treba poznať najskôr domovinu kým sa vyberieme do zahraničia. Pretože aj keď si už myslíme, že sme videli všetko, stačí sa pozrieť na Slovensko očami cudzinca a zistíme, že sme veľa toho vynechali.

Preto by tohtoročná dovolenka mala byť hlavne o poznávaní vlastnej krajiny a podporovaní domáceho cestovného ruchu. Nech už bude počasie akékoľvek vždy sa nám naskytne nejaká pamiatka či kopec, ktoré sme ešte nevideli. Pokiaľ bude pekne teplo dajú sa krásne využiť priehrady a jazerá či kúpaliská a keď bude pršať stačí nahodiť dáždnik a gumáky či moderné tenisky na platforme a môžeme sa vydať na hrady, zámky, do kaštieľov alebo múzeí.

Či už sa rozhodnete navštíviť inú krajinu alebo radšej zostanete doma na Slovensku, určite si nezabudnite dávať pozor a verím, že žiadnu alternatívu dovolenky neoľutujete. Veď vidieť krásy každej krajiny sa vždy vyplatí a nikdy na to nie je lepší čas ako keď je všetko rozkvitnuté a všade je príjemne teplo.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*