Kategórie

Informácie, základ nášho diania

V minulosti nebolo také jednoduché zistiť dianie vo svete a dokonca ani doma, v krajine v ktorej ste žili. Niekedy trvalo niekoľko dní, ba priam týždňov až mesiacov, kým ste sa dozvedeli o nejakých zásadných a dôležitých správach zo sveta. V praxi to znamenalo, že ste nikdy nemali aktuálne informácie o dianí okolo vás.

Prinášalo to pokoj alebo to len zvyšovalo dezinformovanosť? Na túto otázku si musíte odpovedať sami. Ja to však vnímam ako zmes oboch týchto vecí. Na jednej strane ste sa mohli zaujímať len o seba a o potreby svojej rodiny a najbližších, ale na strane druhej, všeobecný rozhľad nemohol byť až na takej vysokej úrovni ako je tomu dnes.

Masmediálna komunikácia dala navždy zbohom dezinformovanosti a nedostatočným informáciám zo sveta. Vďaka televíznym novinám alebo aj internetovým stránkam, ako sú napríklad Topky, sa dozvedáme množstvo informácií z rôznych kútov sveta.

Čo to tie Topky vlastne sú? Je to online spravodajstvo, ktoré vám prináša naozaj kvalitné informácie z rôznych oblastí, ako napríklad: šport, politika, celebrity, ekonomická situácia a množstvo iných. V skratke vám prinášajú prehľad najnovších správ.

Sú správy až také dôležité, ako si mnoho ľudí myslí?

Predstavím vám výrok amerického spisovateľa Marka Twaina: „Ak nečítate noviny, ste neinformovaní. Ak si prečítate noviny, máte nesprávne informácie.” No je to naozaj tak? Sčasti s ním musím súhlasiť. Dnešná doba nám ponúka naozaj množstvo správ, ktoré nie sú vždy sto percentne správne. Preto je neuveriteľne dôležité si dané informácie overovať. Ako si overiť pravdivosť informácii? Jedným z najľahších overení, je skúsiť vyhľadať danú správu na dvoch odlišných nezávislých zdrojov.

Dávajte si pozor na to, čo čítate, pozeráte alebo počúvate, pretože všetky tieto veci spôsobia to, že o nich začnete premýšľať a veľakrát sa stáva, že to, o čom premýšľate ovplyvní to, ako sa správate. To koniec koncov znamená, že dovolíte hoci aj falošnej informácii, aby ovplyvnila váš život.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*