Kategórie

Kade chodí Santa Claus alebo ako na priedušný komín

Už sa zase tešíme na Jéžiška, copak nám asi nadelííí… Presne tak. Sviatočný čas sa znovu neodvratne blíži a spolu s ním aj detská radosť spájajúca sa s čarom Vianoc. Vypytujú sa aj vaše deti zas a znova na príbeh ako sa v noci vkráda Santa Claus cez komín do našich obývačiek?

Tento príbeh vznikol možno práve aj na podklade toho, že kozub tvorí srdce väčšiny našich domovov. Má silu vytvárať útulnú atmosféru a dodáva rozprávkam ten správny šmrnc. Pokiaľ sa s rodinkou sťahujete do nového, prišiel čas zamerať sa na túto časť domácnosti aby sa tento vianočný zázrak mohol znovu odohrať. Je čas skontrolovať, či všetko funguje ako má, a či Santa Clausovi nebude ani tento rok nič brániť vašim ratolestiam vyčariť na tvári úsmev krásnymi darčekmi. Je teda dôležité pripomenúť si, na čo určite nezabudnúť pri novom kozube s komínom. Teraz je ten správny čas porozmýšľať pri novej stavbe nad kúpou dymovodu, ktorý bude vhodný práve do vášho bývania.

Je toho viac, na čo treba myslieť

Ideál je poradiť sa s odborníkom s viacročnou praxou a bohatými skúsenosťami. Dôvodom je aj to, že pri komíne skutočne treba myslieť na viacero vecí. Zabudnúť netreba na potrebné komínové ventilátory, aby ste mali pocit bezpečia a to nielen cez vianočné sviatky. Nezabudnite skontrolovať statické zabezpečenie komína, povrchovú teplotu, základ pod komínom a tiež bezpečný odstup od komína či odvod vlhkosti. A plus bonus pripomienka, že NIKDY nie je dobrý nápad používať montážnu penu na vytesnenie.

Vianočné sviatky sa nesú v duchu pokoja, lásky a pohody. Nenechajte sa vyrušiť zbytočným stresom, či sú všetky technické aspekty vašej obývačky v poriadku a radšej ich vyriešte raz a navždy, aby ste sa po ďalšie zimy mohli tešiť radšej zo zdobenia perníčkov a skrášľovania izbietok pri kozube, v ktorom tichučko praská drevo a rozvoniava ihličie.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*