Kategórie

Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človek

Čo si myslíte vy o tomto výroku? Určite si každý jeden z nás povšimol, že v dnešnej dobe sa znalosť iného cudzieho jazyka stala úplne bežnou vecou. Povedala by som, že ovládanie aj iného, ako materinského jazyka, je dnes priam povinnosťou. Stávame sa multikultúrnym štátom alebo aj my sami veľa cestujeme a priam prahneme po dobrodružstvách a spoznávaní iných kultúr.

Zvyšujeme si tým všeobecné informácie o rôznych náboženstvách, zvykoch, tradičných jedlách.  Jedným z najuniverzálnejších jazykov sa stala práve angličtina. Ľudia si samozrejme jej vzrastajúcu popularitu začali všímať, a tak sa začali zúčastňovať rôznych jazykových kurzov.

Je angličtina na základných školách dostačujúcou?

Z mojej osobnej skúsenosti, musím povedať, že ak sa chcete dohovoriť s anglicky hovoriacim človekom, tak s angličtinou zo základnej školy moc nepochodíte. Skvelou alternatívou sú takzvané bilingválne školy, ktoré vám ponúkajú skoro všetky predmety v anglickom jazyku. Z praktického hľadiska to znamená, že angličtina sa stane vašou každodennou súčasťou.

Samozrejme, že sú aj iné možnosti, ako sa naučiť alebo zdokonaliť v angličtine. Dnes si najmä rodičia malých deti uvedomujú potrebu znalosti cudzieho jazyka, a tak sa snažia nájsť zábavný spôsob, ktorý by ich deti nenudil, ale zároveň ich aj niečo z oblasti jazykov naučil. Priam ideálnymi sa javia letné jazykové tábory na Slovensku.

Animátori deťom vymyslia zábavný program. Vozia sa na koňoch, strieľajú z luku, maľujú obrázky, učia sa tanečné choreografie, spoznávajú krásy slovenskej prírody a to všetko v sprievode cudzieho jazyka. Naučia sa množstvo nových slovíčok a výrazov. Po skončení tábora, môžete svoje deti prihlásiť do niektorej z ponúkaných škôl angličtiny. Kvalitná angličtina pre deti v Žiline, ale aj iných mestách Slovenska je už samozrejmosťou.

Verte mi, že čím viac sa vaše deti budú pohybovať v anglicky hovoriacom prostredí, tým viac toho budú z daného jazyka vedieť. Deti si tak zvyknú na používanie cudzieho jazyka v bežnom živote. A nezabúdajte na to, že hranice vášho jazyka sú hranicami vášho sveta.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*