Kategórie

Ktoré záhradné brány najlepšie ochránia váš pozemok?

Máte na pozemku záhradu so stromčekmi, záhradkou plnou nasadenej zeleniny, kvetovými záhonmi? Prípadne ku tomu všetkému chováte psíka alebo sa venujete chovu úžitkových zvierat? V týchto prípadoch je pre vás na mieste premyslieť bezpečné oplotenie a záhradnú bránu na ochranu pred neželanými návštevníkmi o niečo viac. Poradíme vám, ktoré základné veci si všímať práve pri výbere záhradnej brány.

Tipy, ako si vybrať záhradné brány

Základné typy

Záhradné brány existujú posuvné (samonosné alebo koľajnicové), otočné alebo krídlové. Posuvná brána šetrí miesto, ale zase aj finančne náročnejšia. Krídlový brána je jednoduchšia na údržbu a montáž, takisto toho veľa vydrží.

Materiál

Bránky sa zvyčajne vyrábajú z oceľových rúrok  a dvoch stĺpikov. Trubky by mali byť z ocele s dostatočným priemerom. Pletivo buď z PVC vrstvy alebo z kombinácie zinku a PVC vrstvy pre ešte vyššiu odolnosť. Najjednoduchším riešením je zladiť plotové pletivo s rovnakým typom brány. Ideálne je riešiť to naraz u jedného predajcu.

Zámok

Možností je viacero: zámok na vložku FAB, dózický zámok, visiaci zámok. Avšak všetky možnosti spĺňajú vysoké bezpečnostné štandardy.

Pánty

Pánty by mali byť nastaviteľné a spolu so zámkami by mali umožňovať otvárať brány dovnútra i von.

Typ

Potrebujte istotu a chcete naozaj odolnú záhradnú bránu? Potom stavte na model Standard, ktorý v sebe spája pevnosť s pekným dizajnom. Práve preto patrí medzi najobľúbenejšie typy.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*