Kategórie

Kvalitné dvere znamenajú bezpečný domov

Vraví sa, že oči sú bránou do duše. A bránou do domu sú dvere. Málokto si ich všíma, no dvere sú súčasťou našich každodenných životov. Denne chytáme kľučky niekoľkých desiatok dverí v dome, byte, v práci, v obchode, na úrade, v nemocnici, dokonca aj pri vstupovaní a vystupovaní z auta sú dvere tým, čo tvorí líniu medzi dvoma svetmi.

Dvere sú z jednej strany ochranou, z jednej strany prekážkou. Chránia nás pred vniknutím osôb dnu, no zároveň aj nám samotným zabraňujú vstup niekam, kde nie sme povolaní. Zvlášť, ak nám ide o ochranu nášho majetku a súkromia, mali by sme si na výbere dverí dať záležať.

Vchodové dvere

Či už bývate v dome alebo v byte, vchodové dvere sú neoddeliteľnou súčasťou bývania. Je to jediný civilizovaný spôsob, ako vchádzať a vychádzať. Vchodové dvere sa od bežných interiérových dverí líšia viacerými charakteristikami. Prvým a najpodstatnejším prvkom je bezpochyby bezpečnosť. Prvotriedne vchodové dvere by mali mať čo najvyššiu bezpečnostnú kvalitu, ktorá znemožní dostať sa dnu násilným spôsobom. Majú prepracované bezpečnostné zámky a tiež materiál dverí je z pevnejšieho materiálu ako bežné interiérové dvere. V prípade, že sa jedná o vchodové dvere domu, ktoré sú vystavené poveternostným vplyvom, mali by mať takéto dvere aj špeciálny náter, ktorý bude odolný voči vlhkosti, vetru, mrazu aj vysokým teplotám. Dôležitým prvkom je aj tesnenie dverí. Nemali by prepúšťať chlad ani nadmerný hluk.

Protipožiarne dvere

Osobitnou kategóriou sú bezpečnostné protipožiarne dvere. Používajú sa na oddelenie špeciálnych miestostí. Jedná sa najmä o kotolne v domoch alebo v bytoch, vstupy do garáží z vnútra domov, prípadne na kancelárie alebo iné špecifické priestory. Sú vyrobené zo špeciálnych materiálov, ktoré odolajú ohňu minimálne po dobu stanovenú výrobcom. Všetky protipožiarne dvere musia mať bezpečnostný certifikát.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*