Kategórie

Kvalitné tonery do tlačiarní za výhodne ceny? Žiaden problém!

Určite poznáte situáciu, keď súrne potrebujete vytlačiť dôležité dokumenty do práce či školy, no vytlačenému textu chýba sýta farba. Namiesto čiernej je text skôr šedivý a na počítači vybehne upozornenie, ktoré vás informuje o nízkej hladine tonera.

Nuž, tejto situácii sa nedá vyhnúť inak, ako poctivou zásobou kvalitných tonerov. To neznamená, že doma alebo v kancelárii potrebujete nutne plnú škatuľu tonerov, vždy je však lepšie mať aspoň dva v zásobe. Toto opatrenie pomôže predchádzať nepríjemným situáciám. Pri výbere tonera však dbajte na kvalitu a výdrž. Väčšinou sa na kúpe tonera snažíme ušetriť, čo nie je chyba, práve naopak. Lacný toner môže byť často krát kvalitnejší ako originálne tonery za premrštené sumy.

Alternatívne tonery sú dobrá možnosť

Na trhu nájdete množstvo alternatívnych tonerov do tlačiarní za výhodné ceny. Tieto tonery sú plne kompatibilné s tlačiarňami tých najpoužívanejších značiek a spĺňajú medzinárodné štandardy. Príkladom je napríklad obľúbený toner q2612a, ktorý je plne kompatibilný s tlačiarňami od značky HP. Záruka tohoto tonera je štandardne 24 mesiacov a postačí vám na vytlačenie až 2000 strán. Vzhľadom na jeho cenu ide o skutočne výhodnú kúpu. Oproti originálnym tonerom ušetríte desiatky eur, no na kvalite vytlačených dokumentov to nijak nepocítite.

Podobné alternatívne tonery nájdete takmer na každý používaný typ tlačiarní. Výrobcovia tlačiarní spravidla odporúčajú originálny toner, no dôvodom je najmä ich snaha o udržanie zákazníka. Používatelia alternatívnych tonerov sú s kvalitou tlače spokojní a málokedy sa vrátia ku kúpe originálnych tonerov. Najlepšie je však skúsiť obe alternatívy a zistiť, čo najviac vyhovuje vám a vašej tlačiarni.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*