Kategórie

Kvalitný pracovný odev na nezaplatenie

V dnešnej dobe je mnoho profesií, ktoré si vyžadujú jednotný dizajn pracovného oblečenia. Pracovný odev je taký druh oblečenia, ktorý sa viaže k danej profesii. Lekári a zdravotnícki pracovníci majú svoju rovnošatu v podobe bielych nohavíc a košieľ. Letušky a piloti majú tiež svoje špecifické rovnošaty. Podobne to je aj s hasičmi, policajtmi, čašníkmi, vojakmi, stavbármi atď. Niekto má štýl jasne daný, u niektorých profesií je značná variabilita pracovných odevov. Čo všetko zaraďujeme medzi pracovný odev a čo by malo kvalitné pracovné oblečenie spĺňať?

Kvalita výrobkov

U pracovného oblečenia je kvalita na prvom mieste. V práci trávia ľudia väčšinu času. Preto by sa mali cítiť v odeve pohodlne, mal by im prinášať komfort a v prípade prác, ktoré si vyžadujú bezpečnostné prvky, by ich mal aj dostatočne chrániť. Preto pri výbere pracovného oblečenia je nutné dbať na prvotriednu kvality výrobkov, či už sa jedná o poriadne oceľové špice u pracovných topánok, alebo o ohňovzdorný materiál v prípade práce s ohňom, alebo kvalitu tkaniny, z ktorej je odev vyrobený. Treba vždy dbať na bezpečnosť, kvalitu a komfort.

Tričká, košele, montérky

Kvalitné pracovné tričká a košele by mali byť vyrobené z prírodného materiálu, vďaka ktorému bude pokožka dýchať po celý deň. V prípade povolania, pri výkone ktorého hrozí pracovný úraz, by malo byť oblečenie z pevnejšieho materiálu, zosilnené na namáhaných miestach. To platí najmä v prípade pracovných nohavíc. Odolnosť materiálu dodáva najmä bavlna a polyester.

Pracovné topánky

Tie sa vyberajú najmä podľa druhu pracovnej činnosti. V prípade práce v interiéri, ako sú práce zdravotníkov či finančníkov, alebo ľahké exteriérové práce, sú postačujúce pohodlné pracovné sandále. V stavebníctve a priemysle sú potrebné topánky s pevným členkom, hrubou podrážkou a častokrát aj oceľovou špičkou, ktoré chránia nohu v prípade úrazu.

Iné ochranné prvky a doplnky

K pracovnému oblečeniu patria aj doplnky v podobe pracovných rukavíc, ochranných slúchadiel, bezpečnostných okuliarov, prílb či masiek na tvár. Podobne ako pri odeve, aj tu treba dbať v prvom rade na kvalitu.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*