Kategórie

Letná dovolenka v lanovom parku

Navštívili ste už niekedy lanový park? Máte radi adrenalín, avšak viete na čo sa pripraviť a na čo myslieť vopred kým vyrazíte za dobrodružstvom?

Spravidla moderné lanové parky (high ropes courses) majú pripravené rôzne adrenalínové vyžitie pre akýkoľvek návštevníkov, jednotlivcov, skupinky alebo rodiny a pre všetky vekové kategórie návštevníkov.

Avšak myslieť treba aj na tých najmenších a rodiny s deťmi, kde okrem lozenia a šplhania na lanách bývajú spravidla pre najmenších pripravené aj vonkajšie ihriská pre deti (indoor play area for kids).

Okrem samotné zážitku treba myslieť kedykoľvek hlavne aj na bezpečnosť.

Vhodné oblečenie na lanovú dráhu

V prvom rade by ste mali byť v pohodlí.

Čo si obliecť na niečo takéto? Zvoliť si športové alebo vhodné turistické oblečenie. Ľahšie oblečenie je užitočnejšie a vhodnejšie, ak plánujete svoje dobrodružstvo počas horúcich letných mesiacov.

Bezpečnosť na prvom mieste

V adrenalínovom parku ale aj detskom ihrisku je bezpečnosť návštevníkov na prvom mieste. Pri prekonávaní prekážok je každý jednotlivec istený pomocou horolezeckej výstroje.

Výrobca dbá na bezpečnosť

Na prvoradú bezpečnosť taktiež myslia už samotný konštruktéri a výrobcovia ihrísk (playground manufacturers) pri ich navrhovaní a samotnej výrobe. Použitie certifikovaných výrobkov a materiálov vrátane certifikovanej výroby. Profesionálny servis po dodaní ihriska

Návštevní musí myslieť tiež na bezpečnosť

Pre samotných návštevníkov platí – všeobecne pred vstupom do parku by mali byť hostia vybavení osvedčeným a vyhradeným ochranným vybavením vhodným pre tieto zariadenia: postroje, šnúrky na krk a prilby. Použitie ochranných prostriedkov je top prioritou a návštevník by mal dodržiavať inštruktážne pokyny.

Pretože vaša bezpečnosť je prioritou, myslite na to ak sa chystáte navštíviť akýkoľvek lanový park. Lanový park podlieha každoročným revíziám bezpečnosti a bezpečnosť používateľov zaisťujú skúsení inštruktori, ktorí ich neustále sledujú.

Na záver ostáva popriať vám skvelý adrenalínový zážitok pri návšteve akéhokoľvek podobného parku a veľa príjemných spomienok po návrate domov.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*