Kategórie

Na čo myslieť pri renovácii bytu?

Prerábka bytu či domu dnes nie je lacná záležitosť. Najmä, ak chcete investovať do kvalitných materiálov a zariadení, ktoré vydržia niekoľko desiatok rokov. Pred začatím renovácie sa treba držať porekadla: dvakrát meraj a raz rež. Je lepšie si viackrát zrátať svoje financie a nechať si urobiť cenovú ponuku. A samozrejme počítať aj s nejakými výdavkami navyše. Ak si vopred stanovíte cenovú hranicu, viete lepšie hospodáriť s peniazi počas prerábania a naplánovať si, na čom ušetríte a na čom šetriť určite nebudete.

Investujte do kvalitných okien s tepelnou izoláciou

Kvalitné okná jednoznačne patria do druhej kategórie. Okná zabezpečujú čiastočnú tepelnú izoláciu bytu či domu. Staré, prípadne zle tesniace a nekvalitné okná ukrojujú z ceny tepla väčší kus, ako by ste čakali. O tom sa presvedčili nejedni majitelia, ktorí dali vymeniť staré okná za nové. Široký sortiment plastových okien skladom nájdete na internete a ušetríte nielen čas, ale aj peniaze. Najmä v prípade, že máte časový sklz alebo z iného dôvodu potrebujete renováciu mať čím skôr za sebou. Na plastové či drevené okná sa u výrobcov čaká niekoľko týždňov.

Podlahu prispôsobte Vašim preferenciám a rozpočtu

Ďalším väčším výdavkom sú podlahy. Na internete nájdete napríklad aj dizajnové laminátové podlahy skladom, či drevené alebo vinylové. Vo väčších mestách nemáte problém zohnať podlahu vašich snov. Veľké obchodné domy majú plné sklady. Problém však môže nastať, ak chcete veľmi špecifický odtieň či povrchovú úpravu, ktorú nezoženiete všade. Vtedy nie je na škodu poobzerať sa aj po internetových portáloch.

Samotné zariadenie môže, ale aj nemusí byť finančne náročné. Ak budete vedieť, čo je pre vás priorita, môžete ušetriť nemalé peniaze. Na kvalitnej posteli a matracoch sa šetriť neoplatí, lebo vám to môže vrátiť váš chrbát, no míňať veľké sumy peňazí za štýlový odkladací stolík alebo lampu nie je cesta k úspore peňazí. Navyše dnes na internetových bazároch a sociálnych sieťach ľudia ponúkajú kvalitné kúsky za zlomok ceny. Preto strávte radšej viac času hľadaním toho pravého, do vášho nového domova, ako si potom lámať hlavu nad nedostatkom financií.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*