Kategórie

Na Liptove dobre, na Liptove aktívne

Epidemiologická situácia vo svete a na Slovensku mnohých Slovákov konečne po rokoch vyhnala spoznávať krásy rodnej zeme. A mnohí zostali prekvapení netušiac, v akej nádhernej krajine sa narodili. Majestátne vrchy Vysokých aj Nízkych Tatier prilákali rekordný počet turistov.

Niektorí možno prekonali aj svoje vnútorné strachy a vyšli na hrebene Tatier. Odmenou im bol dych berúci pohľad na krajinu pod nimi. Niekoľkodňové rozprávkové ubytovanie na Liptove sa vyplatí nielen pre aktívnych turistov, ale aj pre rekreačných športovcov a výletníkov.

Tento región má čo ponúknuť. Okrem už spomínanej turistiky je destináciou aj pre milovníkov vody. Liptovská Mara ponúka možnosť kúpania sa v letných mesiacoch, vyhliadkové plavby loďou, láka aj rybárov. Pre rodiny s deťmi sú veľkým lákadlom aquaparky Tatralandia a Bešeňová, ktoré ponúkajú možnosť toho pravého vodného dobrodružstva.

Zima sa spája najmä s lyžiarskymi strediskami

Zimné obdobie každoročne láka najmä lyžiarov do svojich stredísk. Vychýrené stredisko v Jasnej zažíva nápory lyžiarov celosezónne. Ubytovať sa v luxusných apartmánoch v Jasnej je zážitok sám o sebe. Ak si chcete vychutnať skvelú dovolenku v uzavretej spoločnosti rodiny či priateľov, je to ideálna voľba.

Dovolenka však nemusí byť len zábavou, ale môže byť aj zábavným učením a spoznávaním našej histórie a kultúry. Múzeum liptovskej dediny, Národopisné múzeum, múzeum baníctva a hutníctva, národná kultúrna pamiatka Vlkolínec, Hrádocké arborétum a mnohé ďalšie atrakcie zaujmú každého, nielen rodiny s deťmi. Veľmi navštevovanými sú aj jaskyne v okolí, ako Demänovská ľadová jaskyňa, Demänovská jaskyňa slobody či Stanišovská jaskyňa. Nech už sa rozhodnete navštíviť región Liptov v akejkoľvek ročnej dobe, vždy vám má čo ponúknuť a z dovolenky na Liptove odídete oddýchnutí a plní zážitkov.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*