Kategórie

Nehanbiť sa za ne, ale liečiť! Sexuálne starosti mužov

Problémy s erekciou, predčasná ejakulácia, alebo vo vyššom veku prostata – problémy, ktoré trápia nejedného muža snažiac si nahovárať, že sú v poriadku. Ak je tu však problém, je potrebné ho riešiť, nie skrývať či odkladať. Nehanbiť sa zaň a začať zdravie žiť!

Časté problémy s erekciou má mnoho mužov. Nie je to však neriešiteľný problém. Zisťovali ste si už o tejto téme viac? Nie? Najvyšší čas. K pevnému sexuálnemu zdraviu mužov vedia dopomôcť rôzne vitamíny, minerály a ďalšie prírodné látky. Ak sa chcete vybrať čisto prírodnou cestou, siahnite po ženšene. Práve ten obsahuje látky ginsenosidy, ktoré výrazne zlepšujú množstvo oxidu dusnatého v penise, pričom tieto látky sú zodpovedné za naplnenie tejto partie krvou, čo je nevyhnutné. Okrem toho má ďalšie pozitívne účinky – zvyšuje chuť po sexe, pozitívne vplýva na celkový krvný obeh, znižuje depresie a prispieva k vytrvalosti.

Pravidelná predčasná ejakulácia – tu je potrebné spozornieť. Ak ide o predčasnú ejakuláciu z času na čas, pričom viete, že žiadne iné zdravotné problémy nemáte, je to v poriadku. Ak sa však začne objavovať častejšie ako by ste chceli, je tu problém, ktorý treba riešiť. Medzi prvé pravidlo pri tomto probléme by sme mohli zaradiť pravidelnosť pohlavného styku (niekoľkokrát za týždeň). Druhým spôsobom pomoci je odďaľovanie ejakulácie, resp. tréning muža pri masturbácii, ktorý je zameraný na to, aby muž tesne pred vyvrcholením prestal a počkal približne 20 sekúnd, pričom túto činnosť sa odporúča opakovať trikrát.

Prečo tieto problémy (aj u zdravých) mužov vznikajú?

Za všetkým hľadaj stres. Stres je nepriateľom našej doby a muži na to doplácajú aj v tomto prípade. Druhou príčinou je fajčenie, ale aj nadmerné pitie alkoholu. Ak chce muž byť opäť zdravý po sexuálnej stránke, mal by sa začať zdravo stravovať, na živiny vo svojej strave a takisto sa pravidelne pohybovať.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*