Kategórie

Nezabúdajte na údržbu svojho auta

Každý to pozná. Po dlhom čase sa rozhodnete ísť niekam autom a zistíte, že nemáte natankované, napravené spätné zrkadlá a nedajbože musíte nabiť autobatériu. Ale keby sa auto preháňalo častejšie vedeli by ste o tom hneď.

Preto treba zvlášť venovať pozornosť údržbe auta, do ktorej patrí aj kontrola laku, kvapalín ako sú benzín, motorový olej, brzdová kvapalina a kvapalina do ostrekovačov. Jedna z najdôležitejších vecí je kontrola brzdového systému a to sú napríklad brzdové kotúče či brzdové platničky.

Netreba zabúdať však aj na sklá a zrkadlá, pásy a dvere. Pravdaže umývanie, vysávanie a tepovanie je tu tiež na mieste a netreba ho podceňovať.

Pokiaľ doma nemáte náčinie na dané činnosti spojené s údržbou, veľmi ľahko sa dajú kúpiť v obchodoch či internetových obchodoch. Najdôležitejšia je povinná výbava a lekárnička, na ktorej si treba všímať dátum spotreby a skontrolovať jej obsah, či niečo nechýba. A to isté platí aj o dokladoch, ktoré nesmú byť používané po dobe platnosti.

Pravidelná jazda pomáha

Pokiaľ sa však často jazdí, s takýmito vecami nie je problém, lebo sa to dá všimnúť už počas jazdy a včas problém odstrániť. Preto je dobré občas auto prevetrať len tak a povoziť sa aspoň po okolí. Vyčistíte si hlavu a auto vám nebude stáť na parkovisku alebo v garáži mesiac vkuse. Čo sa týka zložitých technických problémov, ako napríklad nedoliehavosť spomínaných brzdových platničiek, vyhľadajte radšej mechanika.

Pri každej kontrole je dôležité prečítať si všetky informácie o danej súčiastke aby sme vedeli ako má fungovať a ako má byť nastavená. Taktiež je dobré vedieť funkcie priamo daného auta aby sme vedeli eliminovať škody a problémy.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*