Kategórie

Nie je tlačiareň ako tlačiareň

Keď sa povie slovo tlačiareň, väčšina ľudí si predstaví klasickú tlačiareň takú, ktorá hrdo sedí vedľa počítača a tlačí nám dokumenty, obrázky – čokoľvek. Takýchto tlačiarní je skutočne veľa, o ich druhoch si povieme niečo nižšie. Čo je však fiškálna tlačiareň? Dočítaš sa rovnako nižšie.

Aké tlačiarne poznáme?

Tlačiarne sa vo všeobecnosti rozdeľujú do troch základných kategórií – ihličkové, laserové a atramentové. Vyznačujú sa rôznymi funkciami, parametrami. Bohužiaľ, bežný človek týmto číslam veľmi nerozumie. Preto sme spísali pár slov o každom spomínanom druhu.

Ihličkové tlačiarne – používali sa najmä v minulosti, dnes by ste sa nimi už len ťažko stretli. Tlačili nekvalitne a pomaly.

Laserové tlačiarne – na rozdiel od ihličkových, laserové prinášajú rýchlu a kvalitnú tlač. Zabudovaný laser vo vnútri vypaľuje požadovaný obraz. Spočiatku bola cena za tieto tlačiarne vysoká, no znížila sa, a je dostupná aj pre domácnosti.

Atramentové tlačiarne – a keď hovoríme o domácnostiach, najviac domácností má doma práve takto typ tlačiarne. Tlačia kvalitne, pomerne rýchlo a sú cenovo dostupné.

Čo je teda tá fiškálna tlačiareň?

Moderná fiškálna tlačiareň je niečo celkom iné. Povieme laicky: je to tá „krabička“, z ktorej sa Vám pri platení v obchode vytlačí ústrižok. A keďže Slovensko prešlo na Ekasy, hneď pri fiškálnej tlačiarni nájdete aj online pokladnicu. Fiškálne tlačiarne nájdete rôzne, vo všeobecnosti však môžeme povedať, že umožňujú tlač čiarových kódov, rovnako ako grafickej hlavičky. S počítačom sa štandardne prepájajú cez USB. Zákaznícky displej je vo väčšine prípadov na kábliku, preto si ho môžete umiesť hocikde na telo tlačiarne, tak ako vyhovuje Vám.

Online registračná pokladnica – mnoho z týchto tlačiarní má dokonca funkcie WiFi a Cloud. EKasy pôsobia moderne, elegantne, štýlovo, stačí si vybrať len tú, ktorá bude Vám a najmä Vašim zamestnancom vyhovovať najviac.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*