Kategórie

Nové kúrenie alebo klimatizácia? Pomôžte si pri projekte CAD programom

Máte pred sebou projekt bytoviek alebo rodinných domov, kde musíte zabezpečiť nové kúrenie a klimatizáciu? Základom je vhodný program na technické kreslenie.

Boli ste pri spracovávaní dokumentácie zvyknutí skôr na AutoCAD? Či už ste pri ňom zostali, ale presedlali na CAD programy, máme pre vás ideálnu nadstavbu pre túto oblasť.

Špeciálna nadstavba pre oblasť kúrenia a klimatizácie

Pokiaľ už vlastníte aspoň základný program na technické kreslenie, zvoľte si ku nemu profesijnú nadstavbu CADprofi HVAC & Piping. Ide o parametrickú CAD aplikáciu pre projektovanie technického zariadenia budov. Podporuje užívateľov pri projektovaní v oblastiach kúrenia, ventilácie, klimatizácie, potrubia a iných technologických zariadení. Uľahčuje kreslenie plánov, rezov, diagramov a izometrických pohľadov (dĺžka, šírka a hĺbka v jednom pohľade).

Čo profesijná nadstavba obsahuje?

Obsahuje knižnice objektov, umožňujúce návrh zariadenia akéhokoľvek typu: HVAC (kúrenie, ventilácia, klimatizácia), potrubia, plynu, zdravotnej a požiarnej bezpečnostnej techniky, chladiacej inštalácie, iných druhov technologických zariadení pre pozemné a priemyselné stavby.

Funkcia navrhovanie plánov a diagramov, spoločne s izometrickým pohľadmi, umožňuje užívateľovi použiť jediné softwarové riešenie pri navrhovaní komplexných projektov. Rýchle konštruovanie je zabezpečené pomocou symbolov a objektov One-Click technológie. K dispozícii sú metrické a britské jednotky. Môžete sa tiež spoľahnúť na online aktualizácie.

Ďalšie vymoženosti

 • automatická kresba potrubia a vzduchotechniky,
 • automatické spájanie kanálov a potrubí,
 • automatický sprievodca číslovaním,
 • výpočet dĺžky vodičov a povrchu vo vzduchových vedeniach,
 • manažér vlastného užívateľského obsahu (bloky, kreslenie rámčekov, symboly),
 • automatické generovanie kusovníka materiálov (možnosť vytlačiť alebo exportovať v niekoľkých formátoch, vrátane PDF, RFT (doc), xls, xml, csv,
 • automatické generovanie vizuálnych symbolov legendy,
 • knižnica zariadenia od popredných výrobcov mnohých priemyselných odvetví.

Nadstavba alebo samostatné knižnice?

Pokiaľ nepotrebujete kompletný nadstavbový modul, môžete získať CAD-knižnice CP-Symbols HVAC & Piping aj samostatne. Ak sa rozhodnete, že potrebujete viaceré profesie,(Architectural, Electrical, HVAC & Piping, Mechanical), môžete si objednať balíček všetkých štyroch knižníc za cenu dvoch.

  Leave Your Comment

  Your email address will not be published.*