Kategórie

Novinky zo sveta CAD programov

program CAD

Návrhový softvér AutoCAD umožňuje profesionálne vytváranie a úpravu 2D CAD geometrie a 3D modelov s telesami, povrchmi a objektmi. Je to jeden z medzinárodne najuznávanejších softvérov vďaka širokej škále možností úprav. Z tohto dôvodu ho okrem iného hojne využívajú architekti, inžinieri a priemyselní dizajnéri. V súčasnosti tento softvér vyvíja a predáva spoločnosť Autodesk, ktorá je lídrom v oblasti 3D dizajnu, inžinierstva a zábavného softvéru.

Spoločnosť Autodesk vydala novú verziu najpopulárnejšieho softvéru na technické kreslenie na svete, AutoCAD 2023. Rovnako ako najnovšie verzie programu AutoCAD, aj tento softvér poskytuje používateľom možnosť urýchliť vývoj svojich projektov pomocou špecializovaných funkcií a knižníc, využívať prepojené prostredie a mať k dispozícii všetky druhy automatizovaných a nových funkcií, ktoré im umožnia sústrediť sa na zlepšenie svojej projektovej práce. Veľkou výhodou je, že AutoCAD cena sa nemení. Pre začiatok si môžete stiahnuť bezplatnú skúšobnú verziu.

Okrem toho Autodesk naďalej podporuje možnosť pracovať odkiaľkoľvek a na akomkoľvek zariadení, čo používateľom poskytuje väčšiu flexibilitu pri vykonávaní práce. V tejto verzii 2023 bolo pridaných niekoľko nových funkcií a niektoré nástroje z predchádzajúcej verzie boli vylepšené.

AutoCAD alternatíva 2023 – AutoCAD LT 2023

Potrebujete pre svoje projekty len základné funkcie programu AutoCAD? Potom je AutoCAD LT 2023 pre vás riešením. Autodesk AutoCAD LT 2023 vám poskytuje výhody softvéru CAD za dostupnú cenu.

AutoCAD LT má širokú škálu nástrojov, pomocou ktorých môžete vytvárať kvalitné 2D návrhy. Navrhujte rýchlejšie vďaka intuitívnemu používateľskému rozhraniu. Pracujte presnejšie pomocou nástrojov, ako sú inteligentné stredové čiary a stredové značky. Okrem toho môžete vďaka nástroju DWG Compare porovnať rozdiely medzi dvoma výkresmi.

Vďaka AutoCAD LT môžete vytvárať lepšie 2D návrhy. Umožňuje tiež efektívnejšiu spoluprácu prostredníctvom praktických dokumentačných nástrojov. Môžete si robiť poznámky k návrhom, opätovne používať údaje zo súborov PDF a DNG a pridávať výkresy na referenciu.

Aké nové funkcie ponúka AutoCAD 2023?

V novej verzii spoločnosť Autodesk vylepšila funkciu My Insights pomocou funkcií strojového učenia, aby zistila, kedy používateľ vykonáva opakujúce sa úlohy. Toto zlepšenie sa môže zdať nepodstatné, ale používateľovi šetrí drahocenný čas.

Nové funkcie Markup Import a Markup Assist pomáhajú automaticky importovať poznámky, ktoré si technici zaznačia na výkresový papier, do programu, čím sa znižuje riziko chýb a šetrí čas. Tieto aktualizácie optimalizujú tímovú spoluprácu tým, že umožňujú odborníkom dokonca zanechávať oznámenia na samotnom výkrese CAD.

Táto verzia obsahuje nový multiplatformový 3D grafický systém, ktorý využíva plný výkon moderných grafických procesorov a viacjadrových CPU na zabezpečenie plynulého prezerania oveľa väčších kresieb. Vykresľovanie 3D objektov je až 10-krát rýchlejšie pri použití vizuálnych štýlov tieňovania, tieňovania hrán a drôteného rámu.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*