Kategórie

Objav Bratislavu a zaži výnimočné okamihy!

Metropola Slovenska je často vyhľadávaná zahraničnými turistami i miestnymi obyvateľmi. Mnoho ľudí do Bratislavy prichádza za prácou či štúdiom. Zahraničných turistov sem zláka aj blízkosť ďalšej svetovej metropoly – Viedne. Bratislava má veľmi výhodnú polohu. Je na skok nielen od Viedne, ale má aj priame vlakové a diaľničné spojenie s Budapešťou a Prahou. Je teda takým spojovacím uzlom troch hlavných európskych miest. No to nie je jediné, čo by turistov malo lákať.

Mesto kultúry

Hlavné mesto a blízke okolie má čo ponúknuť. Možností kam v Bratislave na výlet či kultúrnu akciu je mnoho. Mnoho podujatí a akcií je možné navštevovať celoročne. Medzi ne patria najmä divadelné predstavenia či už v Slovenskom národnom divadle, divadle Nová scéna, Astorka, Aréna či iné menšie divadlá. Núdza nie je ani o koncertné a voľnočasové podujatia v Bratislave. Koncerty popových spevákov a kapiel, jazz, rock, alternatívne umenie, slovenskí aj zahraniční interpreti. Výstavy miestnych aj zahraničných umelcov, burzy starožitností, swapy, múzea, prehliadky. To všetko sa deje v hlavnom meste nepretržite.

Mimo koncertov a divadiel je možné v Bratislave zažiť aj mnoho gastronomických podujatí ako napríklad street food festivaly, gazdovské trhy, obľúbené sú aj slávnosti dožiniek a vinobrania či pivné hody.

Nauč sa aj nemožné

Pestrá ponuka kurzov a prednášok je tiež jednou z výhod hlavného mesta. Len zriedkavo sa v iných mestách konajú prednášky svetových intelektuálov, terapeutov či motivačných rečníkov. Nájsť kurz takmer každého svetového jazyka je len málokedy problém. Zriedkavé nie sú ani kurzy exotického varenia, háčkovania, brušných tancov, detské tvorivé dielne a nespočetne veľa iných eventov.

Bratislava nie je len betónová džungľa, ale aj tu sa nájdu krásne zákutia prírody, ktoré stojí zato navštíviť. Všade naokolo sa nachádzajú parky, lúky, oddychové zóny a rekreačné strediská vhodné nielen na nedeľné vychádzky. Stačí mať otvorené oči a vidieť všetky príležitosti, ktoré Bratislava a okolie ponúkajú.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*