Kategórie

Odváž sa a študuj v zahraničí!

Moderný svet ponúka nespočetne veľa možností. Môžeme sa slobodne pohybovať, cestovať takmer do všetkých kútov zemegule, objavovať nové kultúry, spoznávať nových ľudí, načerpávať skúsenosti. Vďaka moderným technológiám sa vieme spojiť v priebehu pár sekúnd s človekom na druhom konci sveta, posielať si súbory a fotografie, mať ohromné množstvo informácií z domova a zo sveta v priebehu pár kliknutí. To všetko sú veci, o ktorých pred 50-timi rokmi ľudia mohli iba snívať. Súčasná doba nám však neprináša iba možnosť cestovania a zábavy, ale prináša aj niečo viac. Možnosť navštevovať prestížne stredné školy v zahraničí. A nielen stredné školy, ale aj univerzity.

Prečo ísť študovať do zahraničia?

Štúdium v zahraničí otvára študentom úplne iné možnosti, ako štúdium v ich domácej krajine. Špičkové stredné školy v Kanade, USA, Británii a iných vyspelých krajinách ponúkajú študentom širokú škálu štipendií, na ktoré u nás nie sme zvyknutí. Najmä na americkom kontinente je šport dávaný veľmi do popredia a kto reprezentuje školu, ten si zaslúži nemalé výhody. Športovci sú dokonca uprednostňovaní aj pri výbere na univerzity. A netýka sa to iba amerických či kanadských občanov, ale taktiež aj zahraničných študentov. Školy ďalej okrem športu prinášajú oveľa širšie možnosti pre rozvoj špecifických schopností nadaných študentov. Chemické, matematické či biologické krúžky sú častokrát na úrovni vedeckých laboratórií. Stredné školy sa tiež oveľa viac venujú kreatívnej činnosti a práci v skupinách, funguje tu mnoho spolkov, študenti môžu dobrovoľne vypomáhať v útulkoch, charitách, na rôznych podujatiach, dokonca sami aj mnohé usporadúvajú a učia sa tak zodpovednosti a manažérstvu.

Štúdium v zahraničí má nespočetne veľa výhod nielen z hľadiska samotného štúdia, ale aj nasledovného profesijného života. Mať totiž v životopise uvedené štúdium na zahraničných školách dvíha potenciálneho záujemcu o prácu o pár stupienkov vyššieho ako ostatných. Preto neváhaj a smelo do toho!

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*