Kategórie

Oslavy každého druhu

Oslavy sú neodmysliteľnou súčasťou našej kultúry. Oslavujeme poväčšine veľmi radi. Či už ide o rodinné oslavy, svadby, oslavy príchodu nového roka, nového kolegu do práce, niekedy aj odchodu kolegu z práce. Oslavujeme jubileá založenia škôl, spolkov, firiem. A niekedy oslavujeme len tak, život, piatok, pekný deň.

Každý typ oslavy sa vyznačuje určitými špecifikami. Tie menej formálne si nevyžadujú náročnú prípravu či priestory. Niekedy stačí zájsť na pohár vínka do neďalekého podniku, ísť na kávu s priateľmi a družne sa porozprávať.

Mnoho ľudí uprednostňuje tzv. papučovú kultúru. Otvorí si doma pivo pri futbale alebo fľašu vínka pri romantickom filme a len tak oslavuje, že má chvíľku pokoja pre seba.

Potom tu máme kategóriu formálnejších osláv, ako sú rodinné oslavy a svadby. Tie už majú určitú svoju formu a podobu. Spravidla by sa mal na týchto oficiálnych oslavách dodržiavať formálny dress code. Svadby sú v tomto ohľade špecifické, od dám sa očakávajú dlhé alebo primerane krátke šaty, od pánov obleky a košele. Svadby sa niekedy konali v priestoroch väčších reštaurácií či kultúrnych domov. Dnes sa už tieto stereotypy búrajú a ľudia usporadúvajú svadby na čoraz nezvyčajnejších miestach. Sú to vkusne zariadené staré stodoly, krásne priestory kaštieľov, svadby na lúkach či pod holým nebom. Fantázii sa medze nekladú.

Rodinné oslavy sa veľmi často odohrávajú v príjemných reštauráciách či hoteloch. Je to pre organizátorov týchto osláv veľmi pohodlné a jednoduché riešenie, pretože v drvivej väčšine prípadov sa vám o celý catering, výzdobu a upratovanie postará priamo dané zariadenie.

Nezabudnuteľná oslava v Žiline na vás čaká aj v krásnom hoteli Galileo, kde okrem týchto služieb poskytujú lacné ubytovanie Žilina.

Vysoko formálnymi oslavami sú oslavy pri príležitostiach založenia univerzít či veľkých národných a medzinárodných firiem. V týchto prípadoch sú oslavy často rozdelené na viac dní a usporadúvajú sa na túto počesť viaceré kultúrne a spoločenské akcie, ako sú koncerty, výstavy, prezentácie, slávnostné akadémie a podobne. Nemali by sme zabúdať pri týchto typoch osláv na formálne oblečenie, nie sú vhodné príliš výrazné farby či oblečenie odhaľujúce viac, ako je v spoločenských kruhoch vhodné.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*