Kategórie

Oživte exteriér vďaka umelému trávniku

Umelý trávnik je skvelý tam, kde príroda už nedosiahne. Môže vyniknúť dobre pred domom na terase, v záhrade, pred firemnou budovou, ale rovnako aj napríklad na balkóne.

Umelý trávnik na balkón

 Chodíte v lete radi na balkón, najradšej na boso? Umelá tráva môže “vyrásť” aj na takejto malej ploche. Dôležité je nájsť typ trávnika, ktorý bude príjemný na dotyk a hlavne nebude pichľavý pre bosé nohy. Umelý trávnik na balkóny by mal byť hustý s vyššími vláknami.

Tento typ umelého trávnika je vhodný aj pre detské ihrisko, keďže deti sa na ňom v lete môžu kľudne hrať bosé. Ak budete vyberať trávu pre detské ihrisko, dbajte na to, aby bola protišmyková a minimalizovala riziko zranenia Vašich detí spôsobeného pádom napríklad zo šmýkačky.

Umelý trávnik okolo bazéna

Trávnik v okolí bazéna oceníte hlavne preto, že tráva na danom mieste nebude stále zničená. V prípade výberu trávy k bazénu sa popozerajte po trávniku s nižšími vláknami. Dobrým príkladom môže byť trávnik, ktorý má zabezpečený lepší odtok vody. Vlhkosť sa na ňom nebude udržiavať a vy sa môžete dlhodobo tešiť z krásnej zelene.

Trávnik na záhradu

Pre umelú trávu na záhradu alebo terasu odporúčame stredne vysoké vlákna – 30mm. Zamerajte sa najmä na trávniky, ktoré majú prirodzený vzhľad a splynú vo Vašej záhrade spolu s prírodou.

Aké sú výhody a údržba umelého trávnika?

Umelý trávnik sa pokladá na pevný povrch, napríklad na betón, dlažbu, asfalt. Jeho inštalácia je úplne jednoduchá – môžete si vybrať buď umelú trávu v jednotlivých dielcoch “gumených doskách”, ktoré sa vkladajú do seba alebo v rolkách. Pri výbere dbajte na kvalitu, aby bola vysoko odolná voči vonkajším vplyvom a poveternostným podmienkam.

Údržba umelej trávy je absolútne nenáročná. Aby aj po niekoľkých rokoch vyzeral trávnik stále ako nový, určite ho netreba zanedbávať. Na jeho vyčistenie Vám postačí metla, vysávač alebo jemný prúd vody.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*