Kategórie

Pokojný domov vďaka zvukovej izolácii

Ak bývate v bytovom dome, určite to veľmi dobre poznáte. Hluk z okolitých bytov, krik a plač detí, hlasná práčka či vysávač, vášnivý milovník metalovej hudby a podobne. Proti tomu všetkému môžete bojovať pomocou kvalitnej zvukovej izolácie stien v byte.

Hlučný sused

V prípade, že chcete zamedziť hluku a zvukom, ktoré k vám prichádza od susedov, máte na výber z dvoch systém. Prvým je kontaktný systém zvukovej izolácie. Kontaktným sa nazýva preto, že sa izolácia prikladá priamo na stenu a nevzniká tak vzduchová medzera. Výhodou tejto izolácie je, že nezaberie veľa priestoru. Hrúbka izolácie sa pohybuje od 2 do 4,7 cm. Závisí to najmä od výberu materiálu zvukovej izolácie. Takýto typ izolácie eliminuje najmä bežné zvuky ako sú rozhovory či tichšia hudba.

Druhou možnosťou je bezkontaktný systém. Izolácia sa v tomto prípade nenakladá priamo na stenu, ale necháva sa medzi stenou a izoláciou vzduchová medzera. Tá umožňuje zvýšiť účinnosť izolácie. Je veľmi vhodná v prípade, že chcete eliminovať výrazný zvuk, otrasy z hudby a nízke frekvencie, aké vydávajú napríklad basy. Konštrukcia je dobre ukotvená o strop a podlahu a zabezpečuje najlepšiu možnú izoláciu, ktorá sa skladá z dvoch až troch vrstiev. Musíte však rátať s tým, že vďaka vzduchovej medzere zaberie viac priestoru, zväčša treba rátať s priestorom do 10 cm.

Profesionálne odhlučnenie v Bratislave vám zabezpečí aj firma sídliaca v blízkosti Starej Vajnorskej.

Hlučný domáci

V prípade, že patríte na druhú stranu barikády a vy ste producentom nadmerného zvuku, či už sú to ukričané deti, alebo ste práve vy milovníkom hlasnej hudby a chcete dobre vychádzať s vašimi susedmi, mali by ste zvážiť odhlučnenie vášho bytu. Zväčša postačuje lacnejší kontaktný systém izolácie, pri ktorom ušetríte podlahovú plochu bytu. Ak ste však extrémne hlučný, vtedy je na mieste bezkontaktná trojvrstvová izolácia. Vďaka nej vás susedia už nebudú nenávidieť a vy sa môžete v pokoji venovať svojim koníčkom.

 

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*