Kategórie

Povedzte áno mechanizácií vo firme

Rozrastajúcim sa firmám s tovarom sa často rozrastá nie len klientela, ale aj kapacita skladov. To zvyčajne pre zamestnávateľa znamená najímanie novej pracovnej sily. Keď biznis ide dobre, skúmame možnosti ako naďalej prosperovať a zlepšovať fungovanie firmy a mechanizácia je jedným zo spôsobov ako na to.

Pri manuálnej práci s tovarom sa zamestnanci v skladoch neustále stretávajú s opakujúcou sa namáhavou prácou, ktorá by sa dala značne a ľahko zjednodušiť. Vďaka spoľahlivej manipulačnej technike uľahčíme presun a zakladanie skladových zásob. Nakúpením manipulačnej techniky a mechanizáciou vo firme sa tak nielen ušetrí sila pracovníkov, ale aj čas strávený manuálnou prácou, ktorú vozík zvládne rýchlejšie.

Dvíhať tovar a palety do výšky bez problémov

Podľa toho do akej výšky dokážu vozíky tovar zdvihnúť ich rozdeľujeme na vysokozdvižné a nízkozdvižné. Nízkozdvižné, alebo inak nazývané paletové vozíky sa používajú prevažne na premiestňovanie krabíc a paliet. Sú poháňané ľudskou silou a urýchľujú proces presunu. Narozdiel od nízkozdvižného vozíkov, na obsluhu vysokozdvižných vozíkov je už vyžadovaný vodičský preukaz. Pomocou kvalitného paletového vozíka môžeme palety ukladať na seba a vkladať tvar do regálov. Vysokozdvižný vozík funguje vďaka elektrickému, alebo spaľovaciemu motoru. Samozrejme toto je len hlavné rozdelenie vozíkov a treba sa pozerať aj na nosnosť, cenu, druh pohonu a tak ďalej. Ak chcete výrazne znížiť námahu zamestnancov vašej firmy poobzerajte sa po vozíkoch so sediacou, alebo polosediacou obsluhou. Obidva typy stroja vám zaručia zvýšenú efektivitu práce a ušetrený čas.

Jednou z úspešných firiem predávajúcich manipulačnú techniku sa stala spoločnosť Linde, ktorá neustále pracuje na svojom zdokonaľovaní, otvára nové pobočky a dokonca vlastní aj ISO certifikáciu. Je možné si vozík zapožičať, alebo kúpiť a ochotne vám poradia s akýmikoľvek otázkami.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*