Kategórie

Povinná výbava pravého kávičkára

Prvé, načo každé ráno myslíte, je šálka kvalitnej kávy, počas dňa si doprajete ešte niekoľko ďalších a predstava, že by ste si mali dať kávový pôst je pre vás nepredstaviteľná? Tak potom patríte k pravým kávičkárom. Pre nich je deň bez kávy nenaplnením ich poslania. Káva je niečo ako rituál. Či už si ju zalejete bežným spôsobom, urobíte si kvalitné espresso z automatického kávovaru alebo si vychutnáte kávu z moka kávovaru. Sú aj chvíle, kedy v náročnom pracovnom tempe doslova hodíte do seba pár káv, aby vás nakopli. No nič sa nevyrovná pocitu, keď sa nachvíľu zastavíte a svoju šálku kávy si skutočne vychutnáte dúšok po dúšku.

Čo musí mať každý pravý kávičkár?

Preferencie kávičkárov sú rôzne, čo sa týka intenzity chuti a vône. Mnohí však nedajú dopustiť na prípravu kávy z čerstvo namletých zŕn. Kúpa automatických kávovarov s funkciou mletia nie je najlacnejšou záležitosťou. Preto je kúpa mlynčekov na kávu kľúčovým bodom. Na výber sú ručné, ale aj elektrické kávové mlynčeky. Elektrické sú vhodnejšie pre uponáhľanejšie typy, ktoré nechcú strácať pri mletí kávy drahocenné sekundy, no zároveň si neodoprú chuť čerstvo namletých zŕn. Taktiež materiálové prevedenie je rôzne. Od štandardných nerezových, cez mosadzné, porcelánové či dokonca drevené.

Ak ste pravý kávičkár, potom máte určite svoje obľúbené šálky na kávu všade tam, kde si ju pravidelne  doprajete. Najčastejšie je to doma a v práci, prípadne u svojich blízkych. Mať svoju obľúbenú šálku vôbec nie je detinské. Vplyv na našu náladu totiž nemá len samotné pitie kávy, ale aj to, z čoho tú kávu pijeme.

Možno máte šálku, ktorú ste si priniesli pred pár rokmi zo svadobnej cesty a stále vám pripomína dovolenkovú pohodu, alebo ste dostali šálku od milujúcej osoby a pri pití na ňu myslíte. Všetky pozitívne asociácie s pitím kávy stimulujú procesy vo vašom mozgu a vy sa aj vďaka tomu cítite uvoľnenejší a šťastnejší.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*