Kategórie

Práca či domov – kde je to pohodlnejšie?

Vždy sa tešíme domov kým si sadneme, ale to by sme sa nemuseli.

Každý deň v práci či už na nohách alebo na stoličke je namáhavý. Je jedno, či pracujeme manuálne alebo nie, všetko si vyžaduje úsilie a potom sa niet čo čudovať, keď sa doma zvalíme na pohovku, nohy vyložíme na moderný konferenčný stolík a nič sa nám nechce.

Ale keby máme možnosť si aspoň na chvíľu odpočinúť aj v práci hoci na päť minút, hneď to zvýši našu produktivitu. Ďalej je dôležité kde si odpočinieme. Určite nie je pohodlné sedieť na tvrdej dlážke či schode ale nejaká tá pohodlná stolička sa vždy zíde. Napríklad si stačí jednu komfortnú konferenčnú stoličku požičať z konferenčnej miestnosti.

Dôležitý je oddych a komfortné sedenie

Keď sa usadíme veľmi účinná na relax je meditácia prípadne akékoľvek upokojujúce cvičenie. Sedieť by sme ale mali vzpriamene a uvoľnene bez toho aby sme krčili chrbát lebo ten sa nám potom veľmi nepoďakuje. Keď však prídeme domov, najlepšie je si ľahnúť, nachvíľu si zdriemnuť a pustiť sa do toho, čo máme naplánované.

Spôsob sedenia je veľmi dôležitý nakoľko priamo súvisí s našou chrbticou a teda pokiaľ sedíme nesprávne môže sa nám stať, že začneme chodiť zhrbený, čo nielenže nedobre vyzerá ale tiež to nie je zdravé. Preto by aj tí, ktorý majú sedavú robotu mali sedieť dobre a vzpriamene a počítače by mali mať vo výške očí aby nemuseli skláňať hlavu.

Aj keď pracujete postojačky alebo posediačky určite je stále dôležité vedieť kedy si treba oddýchnuť a hlavne ako. Po zlom oddychu či spánku sa cítime akoby nás prešiel kamión a to vôbec nepomáha našej produktivite.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*