Kategórie

Prečo si vybrať pružinový matrac

Väčšina ľudí uprednostňuje pružinové matrace pred inými typmi a to vďaka ich mnohým výhodám, ktoré opíšeme a vysvetlíme v tomto článku.

Dobrá cirkulácia vzduchu a ventilácia

Tento typ matraca udržiava správne prúdenie vzduchu. Vďaka tomu je teplota stabilná a matrac neabsorbuje telesné teplo, a môžete pohodlne spať celú noc. Preto je matrac dobrou voľbou pre ľudí, ktorí trpia návalmi horúčavy, alebo inými problémami súvisiacimi s teplotou a dýchaním. Výhodou je to najmä v lete.

Správna podpora tela

Pružinové matrace sú z kvalitných kovových pružín, poskytujúcich kompletnú oporu tela. Keď si  ľahnete na posteľ, či už máte krásne čalúnené postele, či akékoľvek iné, získate podporu chrbtice, krku, svalov a kĺbov a telo zaujme prirodzenú polohu. To pomáha pri úľave od bolesti svalov a kĺbov. Nie sú však všetky pružinové matrace rovnaké a preto si treba vybrať správny druh pre požadované výsledky.

Pevnosť a pohodlie

Každý matrac je iný z hľadiska konštrukcie, kvality, pien, pružín, úrovne podpory a plyšu, tuhosti a pohodlia. Spomedzi rôznych možností sú kvalitné pružinové matrace vynikajúcou voľbou pre každého, kto hľadá pevnú, podpornú a pohodlnú posteľ. Cievky sú navrhnuté tak, aby poskytovali konzistentnú oporu, zabránili zapadnúť do postele a udržali chrbticu správne vyrovnanú.

Predchádza bolesti svalov

Cítite napätie a trápi vás stuhnuté svalstvo? Môže sa to stať, keď je váha tela nerovnomerne rozložená a 1 sval je nútený znášať viac záťaže. To môže mať za následok bolesť, stuhnutosť svalov a aj zníženie krvného obehu. Spánok na nesprávnom type matraca preto často spôsobuje bolesti v hornej a dolnej časti chrbta, ramien a krku. U pružinových matracov sa váha tela sa rozloží rovnomerne, udržíte si prirodzené držanie tela a nezaboríte sa do postele. To prispieva k uvoľneniu svalstva.

Zabráňte rastu mikróbov

Priedušnosť matracov eliminuje výskyt bacilov, baktérií, roztočov a mikróbov. Ventilácia vzduchu udržuje matrac chladný a zabraňuje rastu mikróbov, ktoré nemôžu prosperovať v takomto prostredí. Pružinový matrac je tiež menej náchylný na zachytávanie vlhkosti, a teda na vznik plesní a húb.

Poskytuje podporu okrajov

Častým problémom matracov je, že sú pevné v strede, no o okrajoch sa to povedať nedá. Pri pružinových tento problém odpadá. Takže nespadnete z okraja postele a môžete z nej pohodlne vliezť aj vyliezť. Je to výhoda najmä pre starších ľudí. Okrem toho, máte väčšiu plochu kde sa môžete vyvaľovať.

Vyššia životnosť a odolnosť

Pružinové matrace často vydržia až 2x dlhšie ako iné. Nebudete ich teda musieť vymieňať tak skoro, ako by ste to urobili pri iných. Ak chcete ušetriť peniaze, je najlepšie investovať do nich.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*