Kategórie

Šperky sú aj pre mužov

Keď počujeme slovo šperk, každý si hneď predstaví ženu s diamantovými náušnicami či náhrdelníkom, alebo s veľkým kameňom na prste. Ale čo kombinácia šperky a muži?

Aj muži môžu nosiť šperky a nemusí to vôbec vyzerať zle. V obchodoch nájdete široký výber štýlových pánskych šperkov.

Jedným z často nosených šperkov, ktoré môžeme na mužov vidieť, sú náramky. Sú muži, ktorí uprednostňujú šperky z drahých kovov ako sú zlato či striebro, alebo antialergická chirurgická oceľ. Takéto náramky sa hodia tak mužom na manažérskych pozíciách ako aj manuálne pracujúcim, ale keď tí spravidla pri práci majú radšej voľné zápästia. V posledných rokoch sú v obľube aj kožené náramky či náramky pletené z prírodných materiálov.  Tieto náramky naozaj vyzerajú štýlovo, dodávajú mužom punc nezávislosti a vyzerajú mladícky. Obľúbené sú najmä u mladších mužov a študentov.

Ďalšou kategóriou šperkov sú pánske retiazky. Tie nosia muži najčastejšie zo všetkých šperkov. Veľmi často sú to zlaté retiazky s príveskami zobrazujúcimi začiatočné písmeno mena alebo ich znamenie zverokruhu. Špecifickou kategóriou retiazok sú tzv. dog tagy. Sú to prívesky, ktoré v minulosti používali príslušníci armády. Boli označené základnými údajmi ako je meno, adresa, rodné číslo a krvná skupina, prípadne alergia na nejaké liečivo.

Štýlové šperky pre mužov nájdete aj na stránke elbeza.sk.

Prstene a náušnice tiež nie sú iba výsadou dám. Muži prevažne uprednostňujú prstene mohutnejšie, ale jednoduché. Bez prehnaných ozdôb či kameňov, často z nejakým zaujímavým gravírovaním. Náušnice nosia muži menej často, ale nie je to úplne zriedkavé. Do tejto kategórie môžeme zaradiť aj piercingy, ktoré síce už nezažívajú taký boom, ako kedysi, ale stále sú pomerne obľúbené.

Poslednou špeciálnou kategóriou štýlových pánskych šperkov sú manžetové gombíky a spony na kravaty. Tieto šperky sú vhodné na slávnostné príležitosti ako napríklad svadby, stužkové slávnosti či významné rodinné alebo firemné oslavy.

Veríme, že sme vás inšpirovali a presvedčili, že šperky nie sú iba pre ženy.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*