Kategórie

Štebotanie vtákov je fajn, až kým…

Bývať a žiť v súlade s prírodou je krásna predstava. Avšak v dnešnej dobe čoraz viac rozrastajúcich sa miest a obcí často aj nereálna. Preto víkendy a voľné chvíle radšej trávime v prírode, ako v paneláku. Človek vnútorne cíti, ako ho príroda upokojuje a dobíja energiou. Každý si nájde svoj kúsok raja. Niekto trávi slnečné dni pri prírodných jazerách, niekto má rád navštevovanie hradov a skanzenov, ďalší nedá dopustiť na prechádzku v lese.

Príroda, to nie sú len stromy a rastliny, ale aj zvieratá. Štebot vtákov je azda najbežnejšia asociácia, akú človek má, ak si predstaví pobyt v prírode. Vtáčiky sú krásne, ich štebot príjemný, no vtáčie hniezda a exkrementy sú na zozname želaných vecí v blízkosti vášho obydlia či firmy na posledných priečkach.

Ako sa brániť nechcenej spoločnosti?

Mnohí to poznajú. Pravidelné umývanie balkóna, schodov, klimatizácie, zhadzovanie hniezd. Tomu všetkému môžete dať raz navždy stopku. Šikovná montáž hrotov proti vtákom je výborné riešenie, ktoré zamedzí stavbe hniezd a znečisteniu. Hroty sú zo špeciálnych materiálov, ktoré nie sú na konci ostré, aby vtáctvu neublížili. Slúžia iba ako zábrana proti sadaniu vtákov a ich hniezdeniu. Vaše rímsy, komíny, odkvapy, balkóny a strechy tak zostanú natrvalo čisté a neosídlené operencami. Na výber sú nerezové hroty a hroty z PVC.

V každom prípade však myslite na vlastnú bezpečnosť. Či už ide o osadenie hrotov, prácu vo výškach, rizikové demontážne práce, vždy si na pomoc zavolajte profesionálov. Ohrozenie vlastného zdravia vám za pár ušetrených eur naozaj nestojí.

Ďalšou alternatívou sú aj siete proti vtáctvu, ktoré sú vhodnejšie na väčšie balkóny, strešné posedenia, altánky či terasy. K dispozícii sú aj viaceré farebné prevedenia a veľkosti.

V niektorých druhoch exteriérov nie je možné použiť hroty ani siete. Vtedy môžu pomôcť makety dravcov, ktoré vyplašia menšie vtáky.

Tieto alternatívy chránia nielen váš majetok, ale aj vtáky, pretože pri použití ktorejkoľvek varianty im nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*