Kategórie

Stratené auto na parkovisku? Už nikdy viac

Určite ste sa už ocitli v situácií, keď ste hľadali svoje zaparkované auto na parkovisku medzi stovkami iných áut a len márne ste sa snažili rozpamätať na číslo vášho parkovného miesta, to vám počas nákupov úplne vyprchalo z hlavy. Alebo tí z vás, ktorí máte domáceho maznáčika určite poznáte ten pocit bezmocnosti, keď sa ho len márne snažíte nájsť potom, ako vám vybehni z dvora. Týmto všetkým nepríjemnostiam však môže byť rázny koniec.

GPS tracker alebo GPS lokátor je to správne riešenie

Doba technológií nezaspala ani v tomto smere a predstavila nám nespočetné množstvo vymožeností, ktoré vám v stave núdze dokážu pomôcť. Svoju pozornosť môžete upriamiť napríklad na praktický GPS tracker, ktorý je schopný zachytať lokáciu objektu kdekoľvek na svete, dokonca aj tam, kde nie je prístupný GPS signál. GPS tracker využíva najmenej štyri rozličné satelity, ktoré dokážu vypočítať presnú polohu objektu v daný čas. Údaje sa vám zobrazia pomocou aplikácie alebo softwaru. Takže ak nechcete hľadať svoje auto na parkovisku príliš dlho alebo ak sa obávate straty svojho auta, bicykla a chcete mať nad nimi neustáli dohľad, tak potom je GPS tracker presne vec, ktorú potrebujete.

Na podobnej báze funguje aj inteligentný GPS lokátor, ktorý vám postráži vášho domáceho maznáčika, auto, skrátka všetko na čom vám záleží. Na sledovanie polohy využíva vysoko presnú GPS, LBS, GSM, Wi-Fi lokalizáciu. Niektoré GPS lokátory sú vybavené aj SOS tlačidlom, ktoré sa po stlačení okamžite spojí s vybranými kontaktmi. Okrem sledovania polohy môžete lokátor využívať aj k sledovaniu počtu krokov a inej fyzickej aktivite.

Už nestrácajte čas

Pokiaľ nechcete strácať váš drahocenný čas a zaťažovať vašu hlavu zapamätávaním si vášho parkovacieho miesta, tak vyššie uvedené GPS zariadenia vám určite uľahčia život. Pri ich kúpe sa zameriavajte na ich presnosť, výdrž batérie, zdrojmi, ktoré využívajú a rovnako aj tým, či dané GPS zariadenie je schopné sa spárovať s vašim mobilným telefónom.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*