Kategórie

Štýlové a kvalitné vybavenie motorkára

Ako sa hovorí: „To, že prichádza jar, spoznáte podľa zvuku motoriek.“ Postupné otepľovanie vyťahuje ľudí čoraz častejšie von do prírody. Prechádzky, turistika, cyklistika, no najmä viac motorkárov na cestách. Mnoho štatistík hovorí o tom, že šoférovanie motorky je nebezpečnejšie ako jazda autom a v množstve prípadoch končí tragicky. Ak ste aj motorkárom, ktorý nikdy neriskuje a užíva si vánok okolo hlavy, nikdy neviete koho na ceste stretnete. Preto je na mieste sa dostatočne chrániť!

V hlavnej úlohe prilba

Prilba je základným a povinným vybavením každého jazdca. Prilbu by ste mali vyberať podľa toho, do akého terénu sa chystáte. Poznáme prilby crossové, enduroprilby, trialové, integrálne, výklopové. No skrátka, je ich veľa druhov. Kvalitné prilby HJC sa vyznačujú najmä svojou kvalitou a štýlom. Ak hľadáte prilbu, ktorá bude na prvý pohľad imidžová, no maximálne bezpečná, siahnite po tejto značke. Tieto prilby majú vyberateľné vnútro, ktoré môžete prať a ktoré je vyrobené tak, aby bolo „vnútri“ čo najmenej vlhko.

Dôležitá je obuv

Pri kúpe je dôležité myslieť na viacero faktorov. Ako prvé si skúste spočítať Vašu váhu + váhu motorky. Túto váhu teraz potrebujete udržať na svojich nohách. Preto by ste výber obuvi nemali nikdy podceniť. Obuv by mala byť pevná, mala by Vám nohu spevňovať a mala by mať pevnú a vystuženú podrážku. Avšak zároveň musí byť pohodlná. Viacfunkčné čižmy Forma sa vyznačujú kvalitným materiálom a výstužou. Sú antibakteriálne, cirkuluje v nich vzduch a majú dostatočne pružnú pevnú časť.

Rukavice a oblečenie motorkára

Možno si poviete, že rukavice nie sú až tak podstatné. Omyl. Ak by ste padali, inštinktívne sa budete snažiť rukami zabrániť pádu. Rukavice však musia ostať na rukách a preto si kupujte také, ktoré sú nastaviteľné. Nielen rukavice, ale aj rôzne bundy či kombinézy a nohavice Vás môžu ochrániť pred škaredými odreninami. Preto ich výber nikdy nepodceňujte. Je potrebné myslieť na to, že kvalitné veci lacno nekúpite, no zdravie a život máme len jeden!

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*