Kategórie

Tipy na ktoré nezabudnúť pri návrhu laser arény

Ste nováčik vo svete laser tag biznisu? Tak je tento článok práve pre vás. Ak ste sa rozhodli ísť do dizajnu arény sám za seba, má to mnoho výhod no aj úskalí. Prinášame pár dôležitých bodov, o ktoré sa oprieť.

Interaktivita

Pri efektívnom návrhu laser arény zvážte umiestnenie interaktívnych komponentov, umiestnenie základne a prvky efektov. Môže to byť kľúčový rozdiel medzi vašou arénou a konkurenciou. Dobre umiestnené komponenty by mali prekvapiť a líšiť sa v účele medzi jednotlivými hrami. Napríklad môžete využiť Zone Game Station ako posilňovaciu stanicu v jednej hre, kde môžu získať špeciálne zbrane z dotykovej obrazovky, potom v inej ako špionážnu stanicu, kde hráči predstierajú, že menia tím.

UV tapety

Toto jednoducho priľnavé a vizuálne nápadné riešenie možno pripevniť ku každému dizajnu arény. Tapety sa vo všeobecnosti inštalujú rýchlo, sú lacné a majú veľmi dlhú životnosť.

Osvetlenie

Existujú 4 typy osvetľovacích systémov do arén Laser Tag:

  • Čierne svetlá, aby UV farebné umenie vyniklo a zvýraznili sa farby. Dodávajú sa v dvoch hlavných typoch, žiarivkách a LED svetlách. LED diódy majú výhodu v tom, že ich možno ovládať pomocou DMX a pripájať ich priamo do hry, aby sa zvýšila interaktivita. Tie však stoja viac.
  • Efektové svetlá, dokážu premeniť arénu na vzrušujúce prostredie, ktoré hráčov pohltí. Je to cenovo najefektívnejšie. LED osvetlenie je dokonalé, pretože je jasné, farebné, nenáročné na údržbu a je riadené DMX softvérom. To umožní, aby sa svetlá stali súčasťou hry.
  • Núdzové osvetlenie. Zvyčajne je to mriežka bielych LED diód, ktoré sa spúšťajú s alarmom a umožňujú hosťom rýchlo a bezpečne odísť.
  • Biele svetlo. Samostatne ovládaná mriežka bielych svetiel, ktoré sa zapínajú nezávisle a umožňujú čistenie a údržbu.

Uistite sa, že poskytovateľ Laser Tagu, ktorého si vyberiete, dokáže integrovať svoj softvér do DMX. Bez toho by vás mohlo stáť náskok pred konkurenciou.

Zvuk a hmla

Rovnako ako pri osvetlení, aj zvuk a opar sú dôležitými a nákladovo efektívnymi spôsobmi pridania tajuplnej atmosféry. Väčšina systémov Laser Tag dokáže automaticky prehrávať a ovládať hudbu pomocou vlastných zoznamov skladieb.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*