Kategórie

Tipy na pohovky

Teplým letným dňom už nadobro odzvonilo a opäť sa k nám prikradla jeseň. Outdoorovým aktivitám sa budete venovať čoraz menej a vašim obľúbeným miestom na trávenie voľných chvíľ bude teplo domova. Čítanie kníh, sledovanie televízie či obyčajné leňošenie môžu byť príjemnejšie vďaka pohodlnej pohovke.

Pre mnohých ľudí je hlavným dejiskom domácich aktivít práve obývačka. Či už bývate vo veľkom dome, v ktorom vaša obývacia miestnosť zaberá polovicu rozlohy alebo je vašim domovom malý útulný byt, každý chce mať túto miestnosť štýlovo, vkusne a hlavne príjemne zariadenú.

Neoddeliteľnou súčasťou a hlavnou dominantou obývačiek sú pohovky. Dnes sú na trhu pohodlné pohovky rôznych veľkostí, štýlov, farieb, tvarov, s rôznymi funkciami. Okrem sedenia ponúkajú mnohé pohovky aj možnosť provizórnej postele či odkladacieho priestoru.

Sú priestory vašej obývačky veľmi špecifické? Máte nedostatok miesta alebo naopak, chceli by ste obrovskú pohovku, na ktorú sa zmestí celá vaša rodina a široký okruh priateľov? Škála ponúk je skutočne široká, avšak ak patríte k náročným typom, ktoré nenachádzajú uspokojenie v štandardných kúskoch, máte možnosť navrhnúť si vlastnú pohovku na mieru.

Okrem klasických pohoviek sa môžete rozhodnúť pre rohové sedačky. Tie poskytujú dostatok sedacieho priestoru, vyzerajú v priestore vkusne a nepotrebujete k nim ďalšie kreslá navyše, ktoré by vám, nielen opticky, zmenšovali priestor obývačky.

Pri výbere obývačky sa okrem tvaru venujte aj účelovosti, farebnej kombinácii a druhu poťahu. V prípade, že máte menší byt a radi by ste niekedy prenocovali u vás doma aj nejakého člena rodiny či kamaráta, zvoľte pohovku s možnosťou úpravy na provizórnu posteľ. Môžete si vybrať takú, ktorú stačí vysunúť alebo jednoducho rozložiť. Je to šikovný spôsob, ako mať k dispozícii vždy nejakú posteľ navyše. V prípade menším bytov je tiež výhodné mať pohovku s ukladacím priestorom, kde môžete mať nadbytočné vankúše či deky a v prípade potreby ich jednoducho a rýchlo máte po ruke.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*