Kategórie

Tipy na vkusné dekorácie do spálne

Poznáte ten pocit po príchode do luxusnej hotelovej izby? Dokonale ustlaná posteľ, atraktívne zložené uteráky, ktorých svieža vôňa vás ovalí už pri dverách, a pútavý  minimalistický koberec. Jeho mäkkosť cítite pod nohami hneď pri prvom kontakte. Nerušivé svetlá nad oboma stranami postele dotvárajú intímnu atmosféru. Prostredie ako stvorené pre pokojný, ničím nerušený spánok.

Hotelieri si skutočne dávajú záležať na prvom dojme, pretože vedia, že prvý je len jeden. Uvedomujú si dôležitosť detailov a presne tento pohľad je potrebné využiť pri dekorovaní vašej spálne.

Posteľ poctivo ustlaná v kvalitných materiáloch

Základným pravidlom pre vkusnú a atraktívne pôsobiacu spálňu je poctivo ustlaná posteľ a štýlové posteľné obliečky z kvalitného materiálu. Ideálnym materiálom je 100% bavlna, ktorá poskytuje maximálny komfort a vy máte pocit, že spíte na obláčiku.

Pri bežnom pracovnom živote a povinnostiach je občas náročné zabezpečiť, aby bola posteľ vždy dokonale ustlaná. Skúste si však ráno nechať 5 minút práve na ustlanie postele a uvidíte, že pocit po návrate z práce po ťažkom dni bude stáť za to. Pokiaľ skutočne nestíhate, kúpte si kvalitný prehoz na posteľ. Pred odchodom z domu ho prehodíte cez posteľ a spoľahlivo tak aspoň skryjete neporiadok na posteli.

Pridajte štipku umenia

Obrazy robia divy. Vytvorili sme si však zvyk pokrývať obrazmi najmä steny obývacej izby či jedálne, keďže v týchto priestoroch trávime čas s rodinou a blízkymi. Na spálňu sa zabúda a jej steny ostávajú holé. To je chyba. Jeden či dva štýlové obrazy spolu s tlmeným osvetlením dodajú spálni štýl.

Veľkosť nábytku a dostatok priestoru

Pri výbere nábytku odporúčame myslieť na rozmery miestnosti. Príliš veľa alebo príliš veľký nábytok v miestnosti spôsobuje nedostatok priestoru. Pokiaľ sa po spálni nemôžete voľne pohybovať, len ťažko sa budete cítiť komfortne.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*