Kategórie

Tumblr sa predával za menej ako najdrahšie ryby na svete

V roku 2013 spoločnosť Yahoo kúpila spoločnosť Tumblr za viac ako miliardu dolárov. V decembri minulého roka Tumblr vyhlásil zákaz „obsahu pre dospelých“. A v priebehu tohto týždňa sa stránka údajne predala majiteľovi WordPressu za menej ako 3 milióny dolárov. Náhoda?

Pornu, väčšinou amatérskemu, sa na Tumblr darilo. Podobne aj jeho fanúšikom, ktorí ho zverejňovali, takže po zavedení zákazu vzniklo pobúrenie zo strany užívateľov.  Preto mnoho uživateľov presedlalo na iné sociálne siete, ktoré umožňujú ich cieľový obsah zdieľať.

Tumblr má v súčasnosti hodnotu len 3 milióny dolárov – to je pokles o 97 miliónov dolárov, to je množstvo peňazí, ktoré si väčšina z nás nedokáže ani predstaviť, nehovoriac o ich strate.

Veľa to hovorí o uživateľskej moci pri ovplyvňovaní hodnoty webových stránok sociálnych médií a ešte viac o sile nahoty online. Užívatelia Twitteru poznamenali, že Tumblr má teraz menšiu cenu ako najdrahšia ryba na svete. Stará Tumblr komunita bola samozrejme nadšená svojou ekonomickou silou.

Nie je to prvýkrát, čo sa kedysi veľmi populárna sociálna sieť po prevzatí veľkou organizáciou predala za oveľa menšiu cenu, ako bola jej pôvodná hodnota. V roku 2005 spoločnosť Rupert Murdoch’s News Corporation kúpila webovú stránku MySpace za 580 miliónov dolárov.  V nadväznosti na dohodu o reklamách vo výške 900 miliónov dolárov so spoločnosťou Google bola sociálna sieť ocenená na 12 miliárd dolárov len o dva roky neskôr v roku 2007. Následne prišiel Facebook a v roku 2011 sa stránka opäť predala, tentoraz za 35 miliónov dolárov, len štipka z ceny, ktorú Murdoch pôvodne zaplatil.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*