Kategórie

Ukáž, kto si, prostredníctvom oblečenia!

Originalita je v dnešnej dobe veľmi často skloňovaným slovom. Najmä mladí ľudia majú túžbu vytŕčať z davu, byť orginálni, jedineční, niečím iní ako ostatní. Chcú mať vlastný štýl obliekania, komunikácie, vyjadrovania. Práve originalita v obliekaní je veľmi dobrým prejavom identity. Módny priemysel síce produkuje závratné množstvá oblečenia, no mať niečo originálne, čo nemá sused z vedľajšieho vchodu, je niekedy naozaj ťažké zohnať.

Ako si teda zabezpečiť originálne a jedinečné kúsky? Možností je viacero. Potlač jednofarebného oblečenia, kupovanie unikátnych kúskov od malovýrobcov či šitie vlastného oblečenie.

Potlač oblečenia

Jednou z možností sebavyjadrenia je navrhutie si vlastného oblečenia, jedinečná potlač na oblečenie. Stačí si kúpiť oblečenie vašej veľkosti, ktoré bude bez potlače a navrhnúť si tak vlastný dizajn.

Termotransfer

Kvalitný termotransférový lis 3D pracuje na báze tepla a tlaku. Najväčšia výhoda je v trvanlivosti potlače. Pomocou tohto lisu je možné tlačiť na širokú škálu povrchov, nielen textílií.

Sublimácia

Sublimácia je moderná technológia transferovej tlače. Jej výhodou sú najmä veľmi živé farby potlače. Táto metóda nie je finančne nákladná a nezaťažuje životné prostredie, čo je veľkým prínosom v dnešnom, tak rýchlo sa meniacom, klimatickom svete. Potlač je odolná voči praniu, oderu a slnečnúmu žiareniu. Najlepšie výsledky sublimácie sú na polyesterových vláknach.

Malovýrobcovia

Na internete nájdete veľa šikovných domácich podnikov a dielničiek, ktoré v sebe nesú jedinečnosť v spojení so slovenskou kvalitou. Za pár chvíľ nájdete na stránkach šikovné žienky, ktoré šijú rôzne druhy oblečenia a obľubu si získavajú najmä tým, že vyrábajú maximálne pár rovnakých kúskov, ale vedia vám zabezpečiť aj úplne unikátne kusy, ktoré určite nebude mať v šatníku nikto, okrem vás.

Urob si sám

100 percentná záruka originalita je tá, ktorú si sami vytvoríte. preto ak máte šijací stroj a nejaké zručnosti, nič vám nestojí v ceste za jedinečnosťou.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*